van 1900, vond Bas v.d. Beek een aardig stukje over de fraaie gevel van het Schouts huis en over het raadhuis anno 1611. Over raadhuizen zal in 't verleden ook vast veel te doen zijn geweest... Over de 'Monnikenput' in Gerritsland worden we niet veel wijzer: er valt wellicht weinig meer over te verhalen. Irene Maas en enkele anderen deden een opgraving. Leest u zelf maar wat hun conclusie was! De Euro komt eraan, en wat blijft er over van onze Hollandse munten? Ook in het verleden zijn muntsoorten verdwenen, maar in veel Nederlandse uitdrukkingen zijn hun namen bewaard gebleven. Jan T. Bremer levert hier over een geestige bijdrage. 'Tessels Prate' van Gré Dros geeft weer een aantal anekdotes, versierd met de altijd rake tekening van Monica Maas. Veel kijk- en leesplezier toegewenst en we houden ons aanbevolen voor uw bijdragen! INHOUD Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave 2 Rectificatie2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws 2 De Oudeschilder haven, Simon Dros 3 Woltrappen, Theo Backer 11 Logeeren op een boerderij, Grietje Dijt 15 Schilderijen, Cor Rey17 Geen subsidie voor amusement, Cor Rey 17 Oudheidkunde, B.v.d. Beek18 De Monnikenput, Irene Maas20 Als je voor een dubbeltje.Jan T. Bremer 22 De Zeppelin, Simon Dros24 Verhaal bij een foto, Simon Dros26 Tessels Prate, Gré Dros 27 RECTIFICATIE Op blz. 26 van ons vorige nummer staat een foto van een groepje meisjes uit Oosterend. Op de voorste rij, rechts, zit geknield niet Me- lia Koning, maar Nelie Bakker. NIEUWE LEDEN R. Blok, Den Burg E. Bakker-Boerhorst, De Waal D. van Boven, Den Burg M. Bremer, Den Burg W. Coenders-Backer, Zutphen H.C. Dijt, Den Burg A. Eelman, Pennsylvania (USA) G. Huisman, Den Burg M C. Jansen-v.d. Weerd, Nieuwegein B. Krom, Haarlem M. Lubach, Oudeschild J.W.G. Pels Rijcken, Den Burg A.E. Pels Rijcken, Den Burg N. Roeper-Mathijssen, De Waal F. Woltering, Amersfoort K. Verschoor, Den Burg T. Troost-Koopman, De Cocksdorp G. v.d. Westen, Den Burg Ph. Bas, Oosterend P C. Bonne, De Cocksdorp W. v Heerwaarde, Haarlem J Kuiter, Purmerend BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: dhr. K. Hoogerheide: jaarboeken CBG 1990 t/m 1995' dhr. J.T. Bremer en dhr. H.Th.M. Lambooij. De Convexe Kustboog 3 van Henk Schoorl; dhr. J. v. Tunen: div. bescheiden m.b.t. festi viteiten geestelijken; dhr. K. v. Empel: ordonnantieboek Uitg. 1665- 1682 Gem. Archief Texel door K. v Empel; mw. M. Leegwater-Klimp: Wij wonen op een eiland door F. Le Maire en Bijzondere plan tenteelt v. Grasland, 2e druk 1913 door J.Z. ten Rodengate Marissen. ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Emma's Noorderlicht door Diet Verschoor, Liefde op Texel door Roos Verlinden en Het gras voor mijn voeten, gedichten van Theun de Winter. Heeft u nog spullen voor ons, dan kunt u te recht bij M. Bakker-Zijm, Keesomlaan 20 of A. v. Heerwaarden, Mr. Kraaistraat 8. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 4