op te staan en dat gebeurde. Strak spande de blauwe lucht zich dien mor gen over de aarde uit, alleen in 't Oosten was het een bonte kleurenmengeling van violet, roze, goud en blauw, waartusschen de zon als een vuurroode bol juist opkwam en met haar eerste stralen de dauwdruppels, waar mee alles bezaaid was, goud deed schitteren. Alles voorspelde een mooie dag. Ongeduldig stonden de paarden te trappelen, vlug klau terden we op den wagen, een ruk aan de teugels en voort, daar ging het hobbelend over de bekeide weg. Op 't land aangekomen werd vlug met opladen begonnen, waarbij af en toe, een muis tusschen de schoven uit schoot, die dan met een knauw door den hond, die met den wagen meegerend was, doodgebeten werd. Toen de wagen volgela den was, heeschen we ons bij een touw, dat over de graanvracht heen gesjord was, er boven op en lieten ons zoo weer naar huis rijden, heelemaal tot in de schuur, waarbij we plat gingen liggen om niet ons hoofd tegen de deurpost te stooten. Toen werd het graan opgetast in een vak, waarbij vooral de man op den wagen, die de schoven in de hoogte moet steken, zwaar werk heeft. Toen het kijken daarna ons verveelde gingen we mee naar 't land om luzerne te halen voor de paarden. Luzerne is een plant met mooie fluweelige bloempjes, die in kleur afwisselen van mooi donker violet tot heel licht. Zoo brachten we leuke dagen op de boerderij door. Ook met regendagen verveelden we ons niet, want dan gingen we in de schuur spelen, met al die donkere, geheimzinnige hoeken verstoppertje spelen of speelden krij gertje, waarbij je fijn over de lange deel kan hollen. Maar aan alles komt een eind, zoo ook aan onze heerlijke tijd op de boerderij. We von den het niets leuk om weer weg te gaan, maar de vacantie was gelukkig nog niet om, anders was het heel wat akeliger geweest. Grietje Cornelisd Dijt (1907-1994) dv Gerbregdina Brans en Cornelis Dijt. Haar vakantie op de boerderij moet geweest zijn op 'Vruchtbaaroord' (ED 37). Cornelis Roelofsz Stoepker trouwde in 1897 met Petronella Engelina Willemds Brans. Zij kwam op de boerderij die voor 1920 werd verbouwd. Foto: v.l.n.r. Willy, Emilie en Grietje Dijt (foto's archief Historische Vereniging) 16

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 18