weer vertrokken met onze flessen frisdrank, want we jaagden met onze verschijning ande re klanten weg Gelukkig laat schapenvet zich makkelijk weg wassen. We gingen na een dag werken vaak zwemmen en dan was het probleem snel op gelost. Naast de goede beloning waren de contacten met de boeren leuke aspecten aan het woltrappen. Op zowel de boerderij als in Den Hoorn als die in Oosterend en ook in de Coöperatie in Den Burg werden we steeds vriendelijk ontvangen en koffie en frisdrank was er als vanzelfsprekend. Ook probeerden we bij de boeren die wol leverden sigaretten te bietsen. Vooral Peter Riteco kende veel boeren, of deed alsof hij ze kende en hij sprak ze dan persoonlijk aan, prees de kwali teit van de wol en roemde de kleine hoeveel heid noppen. Als ze dan inderdaad bezweken voor zijn mooie praatjes (hetgeen helaas wei nig gebeurde) dan prees hij ze de hemel in, maar als ze te krenterig waren (helaas te vaak) dan kon hij ze flink op hun nummer zet ten. Soms moest de sorteerder zelfs sussend optreden. We hebben veel gelachen ondanks het zware werk, want op die leeftijd kun je veel hebben en 's avonds ging je gewoon weer stappen. De volgende personen zijn bij ons bekend als woltrappers in die periode: Jaap Berkebos, Bert Boekei, Hans Agter, Ed Mooijen, Klaas Schmidt (van de schilder), Peter Riteco, Max Veldstra, Simon Dros, Adrie van der Slikke en uiteraard ondergetekende. Theo Backer Gaarne wil ik mijn dank uitspreken aan de personen die mij hielpen aan gegevens voor dit artikel, daar waar mijn kennis en geheu gen tekort schoten en dan gaat mijn dank vooral uit naar Peter Riteco die zeven jaar heeft getrapt (tegenover mijn schamele twee jaar) en die over een beter geheugen be schikt. Ook de heer Tullemans uit Weert, de toenmalige sorteerder en de heer Snik van de Wolfederatie hebben nuttige gegevens ver strekt. DE STRUIKROVERSSTEEK: 14

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 16