Hij was snelwandelaar, vertelde hij, en had ooit nog meegedaan aan de Olympische Spelen In het Gouden Boek van de Neder landse Olympiërs (1996) staat zijn naam ook, op blz. 17, bij de deelnemers aan de spelen van 1908 van 27 april tot 31 oktober in Londen. Er deden 22 landen mee, 112 Nederlanders en er werd 1 bronzen medaille gewonnen. Niet door Piet Ruimers, maar toch. Zijn naam staat ook op blz. 35: 1908, 3500 Wser, 10 km. Wser (W=walking event=snelwandelen). Dat snelwandelen leverde hem in Rotterdam nog een aardige bijverdienste op: hij bracht voor de duiven melkers ringen, die van het duivenpootje af gehaald werden, naar de klok. In die tijd was dat de snelste manier om berichten over te brengen. In Rotterdam had hij veel vrienden, ook sportvrienden zoals voetballers van Feij- enoord. Hij kreeg wel eens een ansichtkaart van Leen Vente, een bekende Feijenoord- speler. Piet Ruimers ging om met de familie Drijver van de Marei (Rozendijk 39), natuurliefheb bers zoals hij. Hij schrijft regelmatig in hun gastenboek, zoals op 27 augustus 1939: 'Vroeger reisde ik veel naar 't Buitenland, maar nu is Texel m'n tweede vaderland.' Op 7 september 1940 laat Ruimers zich inschrij ven in de Gemeente Texel met adres Bosch en Duin. In het verwoeste Rotterdam was er voor hem niets meer te doen. Bovendien was hij 56 jaar. Het lijkt erop dat hij zichzelf in de Vut heeft gedaan en van het buitenle ven op Texel ging genieten. In 1941 schrijft Ruimers een mooi loflied op Jac. P. Thijsse, in het gastenboek van de Marei. Ook Thijsse logeerde veel in Bosch en Duin. Later in de oorlog raakte het contact met de familie Drijver verloren. Het huis werd gevorderd. (De familie Binsbergen heeft er lang gewoond.) Toen het weer door Drijver werd gebruikt, was Piet Ruimers dood. Het leek erop dat hij had meegewerkt aan het Texelse verzet, al konden ze zich bij Drijver zich zoiets niet zo goed indenken. De hel dendood was hij hoe dan ook gestorven. In de loop van de oorlog werd het voor Piet Ruimers te begrotelijk om in Bosch en Duin te blijven wonen. Daarom was hij in de kost gegaan bij de fam. Schraag, Gravenstraat 6 in Den Burg. Daar hadden ze op zolder twee hoekjes afgeschut en hielden zo twee kost gangers. Die betaalden 12 a 13 gulden per week. Ruimers was een gemakkelijke man, 'moe der kon goed met hem worre'. Hij ging 's zo mers de hele dag weg, met brood mee. Dan 25 Tekst op de achterkant van deze foto: y&iu-t ->'<i e c' -2. i

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 27