INHOUD VAN HET BESTUUR NIEUWE LEDEN 2 Colofon1 Van de redactie 1 Inhoud/Nieuwe leden 2 Van het bestuur2 Bibliotheeknieuws 4 Oproep4 John Paul Jones 5 W Kikkert Een fraaie zomermiddag 11 K. de Jager/Th. Timmer met nawoord van G. v.d. Kooi Het gebeurde op het Marsdiep 17 J. T. Bremer Sociale zorg eind 18e eeuw C .Re ij21 Een verhaal bij een foto 25 Maas Tessels Prate27 G E. Dros Fam. F. Boon, Oosterend Mw. J. Breen, Den Burg Mw. W. van Heerwaarden- Huisman, De Waal Fam. A. Kok, Den Burg Dhr. S. Koning, De Waal Mw. M. Lap, Aduard Mw. Plaatsman-van Til, De Cocksdorp Dhr. J.C. Zoetelief, De Koog Dhr. A. Bakker, Oudesluis Dhr. D.S. Bakker, Den Burg Dhr. J. Breetveld, Oegstgeest Dhr. W. Brons, De Koog Mw. M. de Bruyn Ouboter, Den Hoorn Fam. Dijker, Den Burg Dhr. R.W. Dijt, Australië J.C. Graaf, De Cocksdorp Dhr. M. 't Hart, Den Hoorn Dhr. J A. Henstra, De Koog Mw. M. Jonker, Amsterdam Dhr. B. Keyser, Den Burg Mw. C. Raateland-Witte, Den Burg Mw. H. Slik-Stark, Oosterend Dhr. H. Verstegen, Schoor! Dhr. A. Zegers, Den Burg Uit het jaarverslag: De novemberlezing is i.v.m. de verbouwing van "Tusse de banke" niet doorgegaan. De Stg. Regionale Geschiedbeoefe ning Noord-Holland is opgeheven. Hiervoor in de plaats is de Stg. Museaal Perspectief te Haarlem opgericht. De bodemvondsten, gevonden door mensen, met behulp van een detector, zullen geïnventariseerd worden. Misschien kan er, volgens de directeur van Ecomare, een stage-opdracht van gemaakt worden De verzamelaars komen dit seizoen vier keer per seizoen bijeen De zanggroep zingt één keer in de twee weken in De Schakel. De werkgroep Texels monument spant zich in, o.a. voor de restauratie van deurpanelen uit een voormalige dok terswoning in de weverstraat, de inventarisatie van grafmonu menten, de oudste bewoning van Texel, brokstukken van een sarcofaag die samen een bodem vormden en afkomstig zijn uit Oosterend enz. De afdeling foto-video-film houdt zich momenteel bezig, o.a. met het indexeren, sorteren en inplakken van foto's. De afdeling archeologie komt iedere donderdag bij elkaar, het bestuur vergadert iedere eerste dinsdag van de maand. De bibliotheekmedewerksters waren tot de verhuizing actief met het uitzoeken en rubriceren van bibliotheekspullen. Namens onze vereniging hebben de heren Willem Kikkert en Cor de Wolf, respectievelijk zitting in de commissie voor kunst en cultuur van de Gemeente Texel en de stuurgroep van het Maritiem en Juttersmuseum. De kascommissie bestaat dit jaar uit de heren Muus Smit en Jan Zwan. De dialectgroep houdt het Texels dialect in ere De afdeling stamboomonderzoek is maandelijks actief, evenals de andere afdelingen deze winter in De Waal De bibliotheekavond wordt éénmaal in de maand gehouden. De leden van de redactie brengen nauwgezet de afleveringen van ons blad tot stand, met behulp van Kitty Kikkert die de lay-out verzorgt en drukkerij Gerja te Waarland. De bezorgers van het blad worden van harte bedankt voor hun inzet. Het is verheugend dat het ledenaantal de 900 is gepasseerd. Het komende jaar zullen we het 15-jarig bestaan van onze vereniging kunnen vieren. Het 900ste lid, dr. Woltering werd vervolgens toegesproken door de voorzitter. De ledenvergadering werd bezocht door ongeveer 70 leden. De bestuursleden Mary Bakker en Aat van Heerwaarden wa ren herkiesbaar en werden gekozen. Voor Gerard van der Kooi en Ilse Dros werden Ineke Vonk en Govert van Noort gekozen als bestuursleden. Na de pauze volgde een interessante lezing door dr. F. Wolte

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2000 | | pagina 4