verschillende manieren ge daan en ook Jan Bremer heeft zo weer een bijdrage geleverd. Op een hele ande re manier, namelijk (vroeg) 20ste eeuws, leveren foto's verhalen en gedichten op, vragen en persoonlijke herin neringen. Wij hopen u met dit laatste nummer van de twin tigste eeuw een aangename terugblik te geven op het af gelopen millennium. INHOUD Colofon1 Van het bestuur1 Van de redactie 1 Inhoud/Nieuwe leden 2 Rectificaties2 Boekaankondiging2 De weg kwijt, Jan v.d. Pijl 3 Het gebeurde op het Marsdiep, J.T. Bremer 4 Hardvochtige bestuurders, Cor Reij 9 Koffie en thee v.d. weduwe, Cor Reij 11 Vergane Glorie, Cor Reij 14 Foto Fokker 716 Een rijke Oudeschilder, Cor Reij 17 Verhaal bij een foto, Simon Dros 18 Kienders op de mishóóp Anne Wubs-Koorn19 De eerste reddingboten, Cor Reij 20 Wijziging sluitingsuur, Cor Reij 21 Tessels prate, G E. Dros 23 NIEUWE LEDEN Mw. M. Aakens, Den Burg; Dhr. D. Keyser, Canada; Mw. M. v. Heenwaarden, Den Burg; Dhr. D. Buitenhuis, Den Burg; Dhr. S. Overdijk, De Waal; Dhr. B. v.d. Veen, Den Burg; Mw. T. Lap-Duin- ker, Enschede RECTIFICATIES nr. 52, september 1999 1. Blz. 6. Foto O.L.S. Oost 1919. nr. 11 moet zijn Keunje Ba- kelaar, i.p.v. Bakker; 2. Blz. 15: Onderschrift bij de afbeelding van de haven: 'De nieuwe aangelegde haven van Oude Schild in 1782' (Aquarel van Dirk de Jong, Rijksarchief Haarlem); 3. Blz. 19: Onderschrift bij de foto is weggevallen. Dit moet zijn: Kees Nieksz. Maas, kind van toerist, Riet Kees. Smit, baby van toerist, Nel Keesd. Smit. BOEKAANKONDIGING Van uitgeverij Den Hertog uit Houten ontvingen wij het kinder boek 'Opstand op Texel' door Gerbrand Fenijn. Het verhaal is gebaseerd op ware gebeurtenissen en speelt zich af in 1944 en 1945 in de hongerwinter en de Russenoorlog. De hoofd persoon Jef, alter ego van de schrijver, beleeft met zijn ou ders, broer en zusjes spannende avonturen in Alkmaar en op Texel. Het boek bevat veel autobiografische elementen. Na hun 'vlucht' uit Alkmaar bijv., wonen Jef en zijn familie een periode in Oudeschild, waar ze op het toneel van gebouw 'De Bond' een tijdelijk onderkomen vinden, evenals destijds het gezin van Huib Fenijn (de Rijmelaar). Het is een spannend boek voor kinderen vanaf 10 jaar. Te koop voor 14,90 in Het Olijfblad en de andere boekhandels. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 4