i lên foor iên werde we fan de wage tild en iederiên kreeg een dikke soên! Ik weet nag, dat ik er fan griêsde, want het rook zö fiês... meskien pruumde ie wel! Maar het was zö'n féést om op die vrolijke wage mee te reeë, die soên nam je op de kóóp toe! Ik weet nag dat me zussie, een mooi kiend mit een bos brune krulle, op een keer thuus- kwam mit een skrale en sere rooie wang. Hakkawee had 'r stevig knuffeld mit sien ruuge snor! Op een are keer tilde ie een kiend fan de wage mit een snotneus: twie gróóte groen gele snottebelle uut sien neus. 'Je hebt ze ker feugeltjes ete, sei Hakkawee, 'de póót- jes komme d'r nag uut!' En hee lachte dat ie skaterde. Ik sien het nag foor me! Deur de Weste reed ie weer naar De Burreg naar sien winkeltje in de Wéélderstréét. En alle kere as ie kwam was het weer féést. Heel wat ouwere Tesselaars zelle mit een glimlach terugdenke an deuze kiender- vriend, want hee fentte ok in Eierland, an de Wéél, de Kóóg, Oostrend en Ouweskil H.K.W. Verstegen, bijgenaamd Hakkawee, was een goedhartige vrolijke man. Hee maakte héél wat kienders bliêd en as ik eran trugdenk, realiseer ik me, dat er veul geluk kige óógeblikke zitte in geweune belevenis- se fan een kiend. En as het goed is, gane die een héél leve mit je mee! G.E. Dros Met dank aan Elly Heerschap-Verstegen, die ook de foto's beschikbaar stelde, en aan Wil en IJs Kikkert, met wie ik herinneringen op haalde. Hendrik Karei Willem Verstegen, geb. 22 januari 1875 in Anna Paulowna, overleden 6 april 1945. Op de eerste dag van de Russenoorlog werd hij door een granaatscherf dodelijk in zijn hart getroffen. 24

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 26