Tessels Prate Fari de week zat ik wat te bladere in het nuwwe boek fan Jaap Bakker uut Ouweskil, 'Winkeltjes, kroegjes en dorpsgenoten' en deer las ik het ferhaaltje over 'Hakkawee' Verstegen, die mit sien kettewage mit kruie- niersware over Tessel fentte. Hee was gek op kienders en overal weer ie kwam zwerm de ze dan ok om de wage. Toe ik dat las kwamme de herinneringen uut mien jeugd an De Hoore bee me bove. Hakkawee had maar een stikkewat klante an De Hoore, maar hee kwam fooral butter hale bee De Onderneming foor een paar fan sien klante an De Burreg. Dat was 'rauwemelkse' butter, dus fan ongepasteuriseerde melk (later was dut ferbode). Die butter was veul lekkerder as are, seide de mênse! 'Hakkawee komt eran!' Bee Sintenatus sag je 'm ankomme. De wage vol gróóte geel- rooie trommels 'van Nelle voor koffie en thee', een paar kissies, weerfan iên mit ie- zerbeslag en mit sink beklééd, dóóze en een mand. En op de bok sat Hakkawee mit een pet op en een gróóte snor. In mien herinne ring lachte en song ie altoos: 'Rol-dol-dol- dol-dol!' en hee zwaaide mit de zwiep. De ket reageerde op de meneuvels die ie maak te met de zwiep, maar het béésie werd nooit sloge. Bee de kaasfebriek stopte ie dus en dan mogge wee op de wage klimme en op de busse en kissies sitte gaan. En singend en lachend ratelde we dan De Hoore deur. As er onderweg nag meer kienders mee wowe, dan stopte ie. As je te klein was om er zellef op te klimme, dan tilde ie je d'r op en rol-dol- dol-dol-dol, deer ging het weer, naar Klif, naar sien leste klant Engeltje de Jager in het Jagershuus, weer ie ok een koppie ging doên. Na een tiedje werd de trugreis begon- ne. Op het hoekie fan de Kerkstréét foor de winkel fan Jane moste we d'r af. We krege allegaar een snoepie uut een kissie en dat rook zó lekker, as dat kissie opeging, as ik eran denk ruuk ik het nag! Met Oppa mee te fente ca. 1941Verstegen met kleindochter Elly op de Hoornderweg bij de Ouwe Kamp 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 25