INHOUDSOPGAVE BIBLIOTHEEKNIEUWS Colofon1 Van de redactie 1 Inhoudsopgave 2 Van het bestuur2 Bibliotheeknieuws 2 Mededelingen 3 Nieuwe leden3 Reacties3 Oproep3 Het Boerderijenboek, G. Fenijn4 O.L.S. Oost 1919, S. Dros6 Een toevalstreffer, C. Rey7 De Convexe Kustboog, G. v.d. Kooi7 Kindermoord op Texel, J.T. Bremer 13 Reisverslag uit 1800, J.T. Bremer 14 Foto met een verhaal, I. Maas19 Resolutiën van Holland en West- Friesland, M. Palm20 Tessels Prate, G.E. Dros22 VAN HET BESTUUR Bij het aanbreken van het winterseizoen zijn de afdelingen van onze vereniging weer ac tief geworden In 'Tusse de Banke' komen de afdelingen Genealogie op 9 september en Dialect op 28 september voor het eerst bijeen. De afdeling Archeologie houdt zich elke donderdagavond bezig met scherven plak ken op de bovenverdieping van ons gebouw. De Zanggroep zingt het komende seizoen in 'De Schakel' en start op 13 september. De agenda van de Verzamelaars is als volgt. 16 sept. en 18 nov. '99, 20 jan. en 16 maart 2000, lokatie 'Tusse de Banke'. Een open bibliotheekdag zal op 2 oktober in ons gebouw gehouden worden. Als in het winterseizoen verbouwingswerk zaamheden in 'Tusse de Banke' zullen begin nen zal de Historische Vereniging tijdelijk gehuisvest worden in het gebouw 'De Ferre- ver\ We hopen op een actief winterseizoen voor onze leden en vanzelfsprekend veel leesple zier met deze aflevering van ons blad. Ontvangen van: Dhr. G. Weijers uit de nalatenschap van J.C. Bruin: div. foto's, o.a. van beursende schip pers, Muloklas ca. 1910, de TEM en Teso- boten; Dhr. Th. Timmer uit de nalatenschap van mw. Vrijdag-Keyser: schilderij van het wees huis; Mw. M. Ran-Ziebertz: artikel over Texelse schapen in Kath. Illustratie van nov. 1962; Mw. G. Arendsman: 4 Vlessing muntbiljetten van 10 cent; Dhr. T H. Neijenhoff te Amsterdam. VVV Texelkaart 1948; Dhr T. Eelman afkomstig van mw. Keizer- Dideman: Statuten der Stichting van Jan Bakker Bouwenszoon en Maartje van Maar- leveld, Wetboek van Koophandel 1921, Failli- sementswet 1921, De ontwikkelingsmogelijk heden van de schapenbedrijven op Texel door Landbouweconomisch Instituut ca. 1948, oorlogsdocumenten, knipsels, bruilofts liedjes en een Esbit vuurdoosje. ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Het huis met de grote deuren, door Bieuwkje Monen-Waldus; Toon de Haas schilder(t); Natuurkiekjes door J. Daalder Dz. 1919; vastlegging en ontginning der duinen speciaal in Schoorl en op Texel, van Staats bosbeheer en Ter hoogte van het Salsa-pa viljoen door Nico Dros. Langs deze weg wil ik, namens alle genealo gen van onze vereniging, de heer Jacob Zijm hartelijk bedanken voor het jarenlang uitknip pen van de geboorte-, huwelijk en rouwad vertenties uit de Tex. Courant. Het mag dan geen moeilijk werkje zijn, je moet het wel al tijd weer even dóen. En dat deed Jaap dan ook met precisie. De heer A. Van Heerwaar den heeft aangeboden dit werkje voort te zet ten. Vanaf ca. 1970 tot heden zijn de voor noemde advertenties op naam gesorteerd en in te zien. Tex. Couranten ingebonden zijn aanwezig van 1960 tot heden, uitgezonderd 1961 en 1964. Losse kranten van 1970 en daarvoor zijn ook altijd welkom. Heeft u nog spullen voor ons, bel dan mw. M. Bakker-Zijm, tel. 312113 of dhr. A. v Heer- waarden, tel. 313036. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 4