NIEUWE LEDEN OPROEP REACTIE G. Bakker, De Cocksdorp Dhr. G.J. Betsema, Oosterend Dhr. J. Drijver, Ermelo Dhr. W.F. Esselman, De Cocksdorp Mw. R.J. van Hoey Smith, De Cocksdorp S.J. Sol, Den Haag Dhr. L. Vlas, Den Burg Dhr. P. Wiersma, Schagen Dhr. S. Witte, Den Burg Een vrouwelijke nakomeling in de Verenigde Staten van Gerrit (Maartensz) Vlaming (21-2- 1880 - 5-2-1958) en Maartje (Dirks) Bremer (2-8-1881 - 11-10-1939) wil graag in contact komen met familieleden en afstammelingen van Gerrits vader Maarten (Biemsz) Vlaming (1844-1922) en/of zijn vrouw Trijntje (Gerrits) Roosendaal (1850-1926) en/of familieleden van Maartjes ouders Dirk (Arisz) Bremer (1856-1925) en Antje (Jans) Trap (1856- 1945). De Amerikaanse nakomeling wil graag corresponderen met familieleden in Ooster end, Oost of omgeving. Bij voorkeur kennis van de Engelse taal, maar niet absoluut noodzakelijk. Voor nadere inlichtingen: Dirk (Hermansz) Keijser, 1024 Russet Street, New Minas, NS B4N 4A2, Canada. Tel. 902-681- 6454. Email: dkeij@ns.sympatico.ca. Arie Vonk, Kotterstraat 25, 1794 BD Ooster end Texel, tel. 0222-318284, email: vonka6@gironet.nl. Nies WesUlurp - onbekende van de overkant. Tringtrinnnngggg! "Ja, met Simon Dros." "Hier Hans Roeper van 'Plassendaal'. Hee Sieme, nou moet je d'ers hore, ik slaan het boekie fon de Historische Vereniging ope en deer staat me meisie. En weet je wot d'r onder staat? Deer staat onder: 'onbekende fon de overkont'. Maar dot is Jopie van Munster hoor! Ze wos uut Utrecht en d'r vader hod deer een hondels- kontoor. Een olderaardigste meid en ze werk te bee Arie Beers op 't kontoor oppe Groe- neplaas. Ja, en ze wos in de kost op "SUN- RISE". Dus most ze langs de Laanweg na de Burreg toe. Nou kwam 't zó welders uut dot ik na Langeveld om meel most. Ik gong don mit dezellefde veert en don ree ze mit me mee. Dan ware we lekker vróóg en ginge dan same nag een rondje deur de Burreg. Wat ik seg, 'n olderaardigst meike. Ik hod dot ol zón tiedje bekeke, wont ons lond leit krek on de Laan- weg fonzellef. On de are kont dot fon Hein Maas. Die Hein wos puur zón skumer, dot wos bekend. En zo raakten we aardig on elkaar went. 't Kwam welderes foor dot we wot lage uut te ruste teuge de tuunwóól. Op 'n keer lage we deeró ook wot te ruste in 't skemertje, doe ik teuge Jopie sei, "Jopie, seg ik, we benne niet olliên hier. Dus ik gaan fliegend overend en roep: "Hein, bei je d'r ok?" Hein ferskoot sien eige wild en vloog over end. Hee haakte dèèrbee mit sien jossie in het puntdrééd en trok zówot de héle rèèg d'r uut. Dot's wot ze noeme "oppe loop stüve". Kiek d'r nou es staan mit d'r hortje foor op d'r truitje. Ja, Sieme 't wos een skotje dot skor- reltje fan me. Jammer genog gong ze weer op Utrecht on na een paar jaar. Op 't end lag ze nag in de kost bee mevrouw Beers en doe sag ik d'r niet meer zo veul. Kom je nag es langs om een bakkie? Neem don gliek wot ouwe kiekies mee." Reactie op het artikel uit nr. 50. Texels Woordenboek Gelein. Jansen [1993] 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 5