<WR<h.A,A£ ■blJ "KPN fOTO Op 15 november 1934 werd te Oude- schild een zusterkring opgericht. De naam: Hervormde Vrouwenvereniging 'Dorcas' is alleen in latere notulen terug te vinden. Het lijkt er alleszins op dat er in het be gin wel notulen zijn gemaakt, maar dat dat gedaan werd door een van de vrou wen uit liefhebberij. Als er sprake is van een lidmaatschap van de Federatie van Vrijzinnige Zusterverenigingen, spreekt het bijna als vanzelf dat er notulen bijge houden moeten worden. Het eerste notulenboek begint op de bijeenkomst van de zusterkring op 7 ok tober 1937. Daaraan voorafgaande heeft J.D. Scholte, de vrouw van domi nee Scholte, het volgende geschreven: 'N.B. De voorafgaande notulen zijn, dankzij mej. A. Backer-van Leeuwen (penningmeesteresse) bewaard geble ven. In het voorjaar moet een jaarver slag gezonden worden naar het hoofd bestuur van de federatie, zodat het noodzakelijk is om geregeld de notulen bij te houden. Over de reis van 1937 staat daarom niets meer vermeld dan de datum: '25 aug. reisje.' Trouwens, de allereerste notities dateren van februari 1936: 'Beslo ten wordt, dat 2 ct. iedere week ge spaard zal worden voor een eventueel reisje. Tesamen wordt er 12 ct. betaald per week1 en 'De zusterkring wordt lid van de vereniging 'De Steun'. Contribu tie 5,20 per jaar.' 'Juf Jo Dros (Johanna Willemina) is bij de oprichting van de zusterkring betrok ken en als zij na 5 jaar de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt, gaat zij Texel verlaten en dus ook de zusterkring. Als afscheidscadeau krijgt zij een sche merlamp die, zoals zij bewogen uit spreekt, een dierbare plaats in haar nieu we woning zal krijgen. Kijk ze staan, die vrouwen uit Oude- schild. Wat zal dat wat gehouden hebben om iedereen in de kleren te hijsen. En dat iedereen in klederdracht is, zelfs tan te 'Tet van Weujem'. De vrouwen van de zusterkring zijn op reis! Wat kostte dat in die dagen? Want van 2 cent per week kon je in twee jaar niet meer dan 2,- sparen. Het verhaal bij deze foto is dat er geen verhaal bij is. Niet van de reiscommissie, niet van de manier van reizen: per bus? En van welke busondernemer dan wel? Met welke boot zijn ze vertrokken? Hoe laat kwamen ze terug? Lieve lezeressen en lezers, misschien weet u het ant woord. Wij houden ons van harte aanbe volen voor uw verhaal. S. Dros Met dank aan C. Hoogerheide. Hij bezit de foto en loste het 'wie, wat, waaf op. 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 27