sproken over het geheel of gedeeltelijk aan besteden van het werk, over een hek van vier planken of een heining van gaas. De eigenaren vroegen in het algemeen 25 cent per m2 plus een afheining. Het was duidelijk dat een besluit volgens het voorstel gewenst was, maar er moest tevens een einde ge maakt worden aan de gemakzucht van de bewoners van Oudeschild om overal vuil en afval neer te gooien. De voorzitter zou trach ten de Oudeschilders dit besef bij te brengen. Te Oosterend waren reeds goede resultaten bereikt. Er moest een stortplaats komen waar iedereen zijn vuil kwijt kon. Het raadslid van Oudeschild, A. Boon, bedankte de Raad voor deze, na een bescheiden wachten van vijf jaar, genomen beslissing. B&W meldden in november 1925 dat begon nen was met de uitvoering van het boven genoemde besluit. Zij achtten het echter noodzakelijk dat daar, waar de harde baan van de weg kwam te liggen, de grote partijen vuil, waarmee na verloop van tijd vroeger aanwezige sloten gedempt waren, geheel verwijderd werden. Ook ter plaatse van de wegbermen moest het vuil afgevoerd wor den. Maar de grote vraag was: waarheen? Waar was een bergplaats voor dit vuil van niet geringe omvang. Het college had echter een oplossing gevonden en wel een zeer goedkope. Op korte afstand lag toch de ver vuilde half gedempte Schilsloot achter de Havenstraat! Het was de meest aangewezen plaats. Niet alleen waren de vervoerskosten laag, maar bovendien werd dit stuk van de Schilsloot verder gedempt, leder, die met de ergerlijke toestand daar bekend was, zou het daar mee eens zijn. Aanleg weg met riolering achter de Haven straat (demping Schilsloot) Ook het "Waterschap de dertig gemeen schappelijke polders" liet 26 november 1925 reeds weten tegen demping van de sloot van af de haven tot het perceel van Blom (plm. 180 m.) geen bezwaar te hebben. Evenwijdig aan de sloot lag een strook grond behorend aan de eigenaars van de percelen aan de Havenstraat. Er was naast de Schil sloot een weg of slag ontstaan waarover de achtererven bereikbaar waren. Alle eigenaren waren bereid onder bepaalde voorwaarden de grond gratis aan de Gemeente over te dra gen. De Schilsloot was eigendom van het Algemeen Weeshuis evenals een strookje grond naast de sloot, dat met een terrein- strook gelegen langs de Havendijk als open bare weg gebruikt werd. Ook dit zou het Weeshuis gratis willen overdragen. Bij dem ping zou hier een weg van 9 m. breed ge maakt kunnen worden. Het zou een verbin ding zijn tussen de haven en de weg (in aan leg) volgens het besluit van 11 augustus 1925, waardoor de smalle Havenstraat be langrijk ontlast werd. Overeenkomstig het advies van de Gezond heidscommissie zou ook een riolering aang elegd moeten worden. De kosten van een en ander lieten zich begroten op: Slootdemping plm. 2600 m3 3900,- Slootreiniging 110,- Voorziening bestaande afheining 70,- Riolering van plm. 463 m 2600,- Kosten overdracht van gronden en onvoorzien520,- Totaal 7200,- Verlengde Schilsloot De Schilsloot richting Buurtje 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 21