VAN VAARWEG NAAR STRAATWEG te kopen voor het aanleggen van een weg, deze te verharden en te voorzien van een riolering. Deze weg zou ongeveer langs de gedempte (plm. 1911) "Verlengde Schilsloot" lopen. De voorzitter bracht in herinnering, dat het storten van vuil enz. daar al jarenlang een probleem was. Al in 1920 had de vereniging "Dorpsbelang" verzocht in de ongewenste toestand verbetering te brengen en een jaar later drong zelfs de Gezondheidscommissie te Schagen aan op het nemen van maatrege len. Terwijl B&W bezig waren voorstellen ge reed te maken vroeg de Gezondheidscom missie andermaal aandacht voor de vervuilde toestand achter het dorp. Zij had tevens een advies maar het opvolgen hiervan zou plm. 25 mille kosten. De gemeente vond dit te veel, gezien allerlei noodzakelijke voorzie ningen elders en wilde niet verder gaan dan haar voorstel. Na uitvoering hiervan kon overwogen worden of men verder wilde gaan. Raadslid Roeper achtte de kosten te hoog en zeker voor het geringe traject. Ook de geraamde 1000 m3 zand vond hij veel vroeg of geen sloot gegra ven kon worden in plaats van kostbare hek ken, waarop de voorzitter antwoordde, dat men dan opnieuw de gelegenheid gaf voor het deponeren van vuil. Keesom was voor uitvoering volgens voorstel. Er werd nog ge- In de Franse Tijd werd door Leendert den Berger, opziener van 's Lands Werken, de zogenaamde "Verlengde Schilsloot" aange legd vanaf het "Jeneverbuurtje" tot de haven (V.d. Vlis, p. 218). Aanleg weg met riolering achter Oudeschild 11 Augustus 1925 besloot de gemeenteraad om achter het dorp Oudeschild gronden aan De Schilsloot tot de haven (collectie A.J. Keizer) waterboot bij de havendijk met v.l.n.r. Pieter Bruin Teun- zoon, Teun Bruin en Jacob Dekker 17

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 19