Leo 'bles' Daartoe ontvangen alle 'HEEREN BURGE MEESTER DER NEDERLANDSCHE GE MEENTEN' een schrijven van 26 november 1946, waarin wordt gevraagd of er al een NIWIN-comité is opgericht en zo niet, dan 'zijn wij zo vrij een dringend beroep op U te doen, wel Uw gewaardeerde medewerking aan de totstandkoming van een dergelijk plaatselijk comité te willen geven.' Burgemeester Rehorst probeert F F. Gerrits- ma te strikken voor het bestuur van de Texelse afdeling. Die laat echter per brief weten (15-11-46) daar geen tijd meer voor te hebben, immers, hij heeft al genoeg te doen. Hij is: groepsleider der R.K. Verkenners leider van de R.K. Volksdansclub deelnemer cursus volksdansen secretaris van de V.V.V. Maar. hij biedt wel meteen aan dat de ver kenners t.z.t. graag zullen helpen met de 'boekenaktie'. In de TEXELSCHE COURANT van 21 juni 1947 wordt melding gedaan van de oprich ting van het NIWIN-Comité Texel. Er wordt duidelijk gesteld dat het een overkoepeling is van het R.K. Thuisfront, Band Nederland - Indië en 't Interkerkelijk Thuisfront. Het co mité heeft een vertegenwoordiging uit alle dorpen en is als volgt samengesteld: Namens den Burg: Burgemeester Rehorst, dominee van Reijen- dam - Pr.Int. Thuisfront, mevrouw Vrijdag-Keijser, mevrouw Abma- van Look - Band Ned.Indië, ds. van Veen, kapelaan v. Wel, M. Bakker, A. van Dienst, Jb van Heerwaar den - R.K. Thuisfront en J. Zeeman. Den Hoorn: J.D. Troost en dominee van Bo ven. Oosterend: dominee Winter. Oudeschild: dominee C.B. Termaat, mej. Brouwer en mevrouw C. Koorn-Ploeg. De Waal/de Koog: dominee Hartdorff. Naast de eigen activiteiten, zoals een collecte over het hele eiland door de Bond Nederiand- Indië [T.C. 26-06-47], waarbij de P.T.T. be hulpzaam is door een auto af te staan voor het goede doel en Arie de Wilt daarvoor be langeloos geluidsinstallatie daarop monteert, heeft men al een zending kerstpakketten in het najaar van 1946 verzonden. In augustus 1947 gaat men weer beginnen met een 'kerstpakkettenactie'. Men bepaalt dat de inhoud een bedrag van vijf gulden niet mag overstijgen en dat men bijvoorbeeld: 'cigaretten, chocolade, kaas, toiletpapier, luchtpostpapier en een foto van het prinselijk gezin kan inpakken.' Het plaatselijk comité heeft (ook) besloten [T.C. 27-08-1947] om gelden in te zamelen voor de jongens in Indië. De volgende bedra gen zijn al gecollecteerd: Muziekuitvoering "Excelsior" 28,45 U.D.I. 73,54 bridge drive (hotel de Graaf) 9,951/2 Nies Westdorp - onbekende van de overkant tb. 10

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 12