IUW.I.N. 3 april 1986 Koen v.d. Meer uit De Westen vond hedenavond de eerste twee Texelse kievitseitjes. 28 maart 1987 Frits Witte van hoeve 'Julia' vond ondanks het koude weer het eerste Texelse kievitsei. 20 maart 1988 Arie P. Wonder vond heden de eerste twee kie vitseitjes van Texel, nabij De Waal. 17 maart 1989 Evenals vorig jaar was de heer Wonder uit De Waal de vinder van het eerste Texelse kievitsei. 15 maart 1990 Het eerste Texelse kievitsei is gevonden door Ed Drijver uit Den Hoorn. 16 maart 1991 De 22-jarige Martin de Vries uit De Koog was dit jaar de gelukkige vinder van het eerste Texelse kievitsei. 20 maart 1992 Het eerste Texelse kievitsei is gevonden door H. Witte uit Den Burg. 19 maart 1993 De heer A. Dijker uit Den Hoorn heeft het eerste Texelse kievitsei nabij Den Hoorn gevonden. 16 maart 1994 A. Dijker en E. Drijver uit Den Hoorn vonden het eerste Texelse kievitsei. 21 maart 1995 Voor het derde achtervolgende jaar heeft A. Dijker uit Den Hoorn het eerste Texelse kievitsei gevon den. 26 maart 1996 Hedenmorgen is door broer en zus Ed en Door Drijver uit Den Hoorn het eerste Texelse kievitsei gevonden. 14 maart 1997 Hedenmiddag vond de heer H. Witte op een stuk land in Waalenburg het eerste Texelse kievitsei. 18 maart 1998 De heer Jan Lap uit Den Hoorn heeft dit jaar het eerste kievitsei gevonden op een stuk bouwland in De Hemmer. J. Dijker November 1946, No.1NIWIN-BULLETIN "In den namiddag van 7 november had in de groote zaal van het Ministerie van Binnen landse Zaken de officiële installatie van het NIWIN-Comité plaats. De Minister-President Dr. L.J.M. Beel heeft officieel, als eerste voorzitter van het comité "NATIONALE INSPANNING WELZIJNSVER- ZORGING INDIË" geïnstalleerd Z.K.H. Prins Bernhard en als tweede voorzitter Ir. P.F.S. Otten, die tot dien datum het NIWIN-comité alleen had gepresideerd." Zo begon in het najaar van 1946 een grote actie voor de jongens overzee. De opzet werd in een radiorede op 14 sept. 1946 door de Minister President Dr. L.J.M. Beel uit de doe ken gedaan. In het urgentie-programma wer den o.a. 150.000 kerstpakketten genoemd voor de troepen en burgers in Indië. Natuurlijk was dat niet het enige doel. Radioprogram ma's moesten er komen en artiesten uitzen den. Cantines en tehuizen inrichten, filmap paratuur en films, fotomaterialen, muziekin strumenten, grammofoons en platen, sportar tikelen aanschaffen, maar ook lectuur, cou ranten en tijdschriften. En niet op de laatste plaats werd er ruimte gegeven om leermidde len en studiemateriaal aan te schaffen en wilde men cursussen doen verzorgen. Op alle mogelijke manieren zou men probe ren de benodigde gelden bij elkaar te krijgen. Daarvoor was nodig dat er een landelijk net werk zou ontstaan met afdelingen en onderaf delingen. 9

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1999 | | pagina 11