INHOUD VAN DE REDACTIE NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS 2 Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redactie 2 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws2 R.P. Keijser Czn3 Tesselse gedichten 17 Tessels prate 20 D. Alderlieste, Den Burg K. Beumkes, Etten-Leur mw. T. den Brok, Den Burg J. Daalder, Oosterend W. Gieles, Oudeschild C. Kuip, Amstelveen D. Kui ter, Oosterend J.W. Rijk, Den Burg W.J. v.d. Slikke, Den Burg mw. M. Smit, Amersfoort Ontvangen van: Mw. A. Oskam-v.d. Sterre: levensgeschiedenis van Frederik v.d. Vis; Geweld en vuur over de Eierlandse polder door Alb. Dros Dzn, L. van Hoorn en K. Stienstra; ingebonden Tex. Mu seumtijdschriften 1960 t/m 1964; kopie van 'n Ouwerwesse Tesselsche bruiloft, door W.J. Mets en een klapper met div. verzameld materiaal; Mw. I. Maas: De kust van Texel, een scriptie van Saskia Roselaar; Dhr. P. Eelman: foto van Tex. brandweerlieden; Mw. G. den Braven-Jorna: foto van notabelen en kerkenraad te De Cocksdorp; Dhr. W. Otten te Den Helder: tijdschrift Saan Totaal, waarin transportonderdelen PEN-centrale Texel-Utrecht; Mw. A. Bakker: bid- en gedenkprentjes, foto's, oude Tex. kranten, foldertjes en handgeschre ven Kroniek van Eyerland, uitgebreider dan het uitgegeven boek; Dhr. K. van Empel: Genealogie Kleun; Dhr. E. Bonne: 4 cahiers met alle Texel-vermeldingen in Gens Nostra 1946-1995; Fam. van Schoonhoven: De oorlogskranten, een unieke collectie van oorspronkelijke dagbla den 1940-1945 in 5 verzamelmappen; Rijksarchief Haarlem: 250 kopieën oudnotarieel 1590 en 1618-1641. ledereen nogmaals hartelijk dank Gekocht: Tesselse avonden door dokter J.B. Seegers; De geest verwaait, Texelse verhalen en beelden over dementeren door Project Dementie Texel. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek, dan kunt u terecht bij M. Bakker- Zijm, tel. 312113 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Zo af en toe zijn we met onze artikelen over de (Texelse) historie erg actueel. Deze keer ook. Het silhouet van De Waal is net teruggebracht tot dat van voor de jaren dertig van deze eeuw, door de sloop van het beeldbepalende pand van Keijser Co. De man die de hand had in het veranderen van het silhouet van het dorp De Waal in eerste instantie, was zelf ook beeldbepalend voor het leven op Texel. Zowel door zakelijke als door politieke initiatieven heeft R.P. Keijser Czn zijn stempel gedrukt op het leven op Texel tussen de beide wereldoorlogen. Nan Huijsman heeft het leven van Reijer Pieter Keijser voor dit blad gedocumenteerd in woord en beeld. Sommige van de foto's die hij daarvoor gebruikt heeft zijn uniek. Voor de redactie was dit reden genoeg om van dit nummer een themanummer te maken. Natuurlijk vindt u daarnaast onze vaste rubrieken Tessels Prate van Gré Dros, met een verzameling opmerkelijke Tesselse uitspraken, en Tesselse dichters/gedichten, deze keer over Nel Dogger en van de hand van Gerbrand Fenijn. De redactie is blij met zo'n bijdrage en zou er graag meer zien. Dus als u iets interes sants te vertellen heeft over onze (pre)historie, aarzel niet en stuur ons uw kopij.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1998 | | pagina 4