19 De Meierblis Het meierblisse op Texel 'n Jaarlijks Folklore fist. De kienders skooie en skar'le Om te krigge 't allcrmist. Bee d'ophaleree der spullen, Skreeuwe se huus an huus: 'Hei je nag wat foor de meierblis.' Gienien die bluuvt er thuus, As demies de meiblisse brande Met d'are dan geliek. Wie hewwe de grootste meierblis. Ja, maak je nag niet riek. D'are doen nag iens de rondte. De kór komt amper vol. Maar 't leste huus heb nag rommel, So blied nouw as de ból. Se krigge deer twie matrasse, Het stro puult uut een skeur. Maar dot sel effe brande joh, Se loope nouw gauw deur. T'is d'ivend fan de leste in April, en jong en oud Wil de meierblis sien brande. 't Laait op, in floeibaar goud Gevat, liekke krêk de skimme Fan blissêrs, en een smijt Die benne an 't irpels bride, Worre bee 't lier dan leit. Er deur wordt stóke een iesere drid, Wat zout fan huus meenome. Smikkend fan d'ïrpels, knappend hit. Wie sel er niet fan drome! Want 't meierblis fist is enig Ok meikes genieten mee! Maar in mien jeugd was 't singe Van 't versie er altied bee: Hooi, hooi, en hei je gien strooi En hei je gien ouwe mande Dan selle wee de meiblis brande Hekke, en stekke, en ende pale. As je niet komt, dan selle wee je hale Boer wil jee dot late staan Hekke en stekke in ende slaan. Een simpel ding De oude kruik, goudgeel van kleur, stond rustig stil verzonken. Het zonnelicht omvatthaar vorm vol sprankelende vonken. Met vloeibaar goud omhuld, verguld, stond d'oude pul te pronken. Een simpel ding vol schoonheid heeft in blijde zon geblonken. De zonnebloem, in haar gezet, heeft mij veel vreugd geschonken. Wilgekatjes Zilvergrijze wilgekatjes, zijdeachtig donzig zacht. Zijdelings gegroeid aan twijgen, waar het wilgeblad nog wacht. Als het dons der wilgekatjes, plaats maakt voor de blaad'renkroon, staat geschilderd langs de sloten, de vergroeide wilgeboom.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1998 | | pagina 21