INHOUD Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redactie 1 Nieuwe leden 2 Rectificatie/oproep 2 Bibliotheeknieuws 2 Het oude kerkhof 3 Gem. elektrisch bedrijf 11 Een oud document 17 Tesselse gedichten 21 Tessels Prate 23 NIEUWE LEDEN RECTIFICATIE OPROEP BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Dhr. G. Gerrits: div. RHBS-schoolkrantjes uit de 60er jaren; tijdschriften van de Texelse Museumvereniging; plattegrond van Texel ca. 1950 en div. knipsels; Mw. F. van Sambeek: inventarissen van het archief van het voormalige waterschap Texel door G. Timmerman; Dhr. C.L. Broekkamp: supplement 'Drie eeuwen familieleven'; Mw. A.A. van Wijk te Uithoorn: kopie van 'De luchtverdedi ging in de meidagen 1940' met een ged. over vliegveld Texel; Dhr. Th. Backer te Julianadorp: kopie brief d.d. 31-05-1945, waarin dhr. A. Backer verslag doet van zijn reis Assen-Texel; Dhr. J. Hopman te Oss: kopieën van bladen uit Stam- en Wapenboek van Aanzienlijke Nederlandsche Familiën met Genealogische en Heraldische Aanteekeningen door A.A. Vorsterman van Oyen 1888, over fam. Kikkert; Dhr. H. Kuiter: Dienst aan het woord, een levensbeeld van ds Buskes dor J.J. Buskes; Vrede op aarde, een kerstverhaal voor oud en jong door B. van Zweden (herv. godsdienstleraar te O'end), en tijdschrift de Reddingboot no. 67 nov. 1949); Dhr. B. Koning: div. Oudeschilder dorpskranten. Zoals u ziet wordt er ook in de zomermaanden aan onze bibliotheek gedacht. Nogmaals hartelijk dank voor uw spullen. Een woord van dank gaat ook uit naar medewerkers van RWS, die een 3-delige kaart van Texel gedrukt in 1943, voor ons hebben gekopieerd. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek, dan kunt u terecht bij M. Bakker-Zijm, tel. 312113, J.C. v.d. Pijl, tel. 315515 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Naschrift artikel Vliegveld Vlijt (in nr. 43): We hebben enige reacties ontvangen op het artikel van het vliegveld: N.a.v. het stukje over de extra vlucht i.v.m. de blin dedarmontsteking van mej. Grolle kwamen de volgende ge gevens nog boven water: Mej. Grolle woonde destijds bij de fam. P. de Wit (De Vooruitgang) en het achtergelaten vlieg tuig op het wad is later met eb opgehaald. Dhr. Bob Dros uit Amsterdam had nog de volgende aanvullingen: behalve het genoemde sleeptoestel dat ooit prins Bernhard toebehoorde, hebben er in de loop der tijd nog 2 toestellen van hem hier voor gefungeerd. De ambulancekist is een Fokker S 11-A genoemd, hetgeen met romeinse letters II (dus Fokker S 2-A) had moeten zijn en de Koetilang was een DC 2. Inmiddels heeft het Luchtvaartmuseum op 14 aug. een tweede persoon lijk fotoalbum ontvangen waarin behalve veel 'nieuwe' foto's uit de periode 1939-1940 ook de in brand geschoten toestel len op het vliegveld staan afgebeeld. 2 J. Bakker, Zorgvlied G.C. Bakker-Bakker, Den Burg N. van Grinsven-Breman, Berg en Dal M.N.E. Hin, Assen E. Post, Denekamp H. de Rid der, Den Burg J.A. v.d. Slikke, Den Burg G.J. de Waard-Da- lenberg, Den Hoorn M. Wel- bie, Oudeschild A.A. van Wijk, Uithoorn L. Zeeman, Den Hoorn Bij het artikel 'Oosterender verhalen' in het vorige num mer (43, blz. 19) is niet ver meld in welke tijd dit zich afspeelde: Pie ter Dros leefde van 1842 tot 1916. De heer Seegers (huisarts op Texel van 1970-1980) wil graag in contact komen met mensen die, in samenwerking met hem, zich willen verdiepen in de ge schiedenis van de medische zorg op Texel. Hij vraagt zich af of hieromtrent reeds onderzoek is gedaan, bijv. naar de geschie denis van de huisartsen, de am bulancedienst, de zuigelingen zorg, etc. Wie wil reageren kan contact opnemen met de heer J.B. Seegers, Steffensberg 26, 9431 CZ Westerbork, tel. 0593- 333207

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 4