menwerking met zijn nabestaanden -zijn vrouw, en vooral zijn broer Piet- selecteerde Theo Timmer 45 gedichten voor de bundel 'Vlak bij mijn hoofd wat afgedwaalde scha pen' die in 1991 verscheen. Het is prachtige poëzie, van iemand die ik niet slechts 'zondagsdichter' zou willen noe men. G.E. Dros Met dank aan Maatje Kikkert-Kuiper en Theo Timmer. (De bundel van Linder Kuiper is verkrijgbaar bij de Texelse boekhandels, 17,50.) 22 Boot 't Wordt wachten op de laatste boot, want die daarvoor uit Nieuwediep vertrekt, ging juist voorbij 't buitenste havenlicht. Hij buist want zoals vaker is het windkracht tien. Zou aan de overkant - en dan: met wie? - zij nu al slapen onder 't stormgedruis? Of is mijn wederga ook deze dag weer kuis langs dorpsstraatjes gegaan, en niet gezien? Het wachtlokaal. Dikke sigarenrook. De veekopers, uit Purmerend weerom, kijken of hen een onrecht is geschied. En mij, door 't geile herfstweer van de kook, past een zieke steeg, ergens in 't Achterom. De laatste boot, die komt voorlopig niet. Mozes Hij dacht: wat is voorzegd gaat nu beginnen. Ik heb wat geld, daar doe 'k een wonder mee. 't Bestaan, dat wordt een Kanaan voor twee. Die 't achterstallig hielden mogen eindlijk binnen. Met wat verlangen lijkt naar 't ruisen van de zee of iets in dat soort orde, brengt de zinnen het blauw van zomeravonden te binnen, fietstochten van voorheen, namiddagthee. Een dag of wat in 't ziekenhuis gelegen, schreef hij - er was verbittering tussen de regels - het liep allemaal wat tegen. Buiten het venster zag 1c de schittering van Texels zuidkust. M'n hartslag heeft een ruis, kreeg ik te horen. 1c Was nog gauw weer thuis. Ets Van ver blijft het een ets van Toon de Haas, dichtbij is 't wegenkruis met de hoeve van Eelman - maar het kan ook zijn sinds dan woont iemand anders daar als eigen baas. Het maakt niet uit, 't staat op dezelfde rand waar ook het ingelijste wolvee graast; de weiden die nog komen zijn van laatst en smeulen na van wat hier heeft gebrand. In het voorbijgaan op het netvlies vastgehecht, ligt het nu verder achter op de tijd omdat hetzelfde nooit hetzelfde wordt belicht. Je fietst, geschreven in een kalm gevecht tegen de klok - die ook gedichten scheidt van wat hen bindt - hiermee in evenwicht.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 24