De afd. Texelse Monumenten van de His torische Vereniging. Dhr. Poster legde uit dat hij de motie nuttig vond in verband met het vastleggen voor de historie en voegde er aan toe dat hij wel vertrouwen in het College had. Ook dhr. Jansen liet zich in die zin uit, waarop wet houder Schilling opmerkte het bespottelijk te vinden, daar men dan voortaan bij elke toe zegging van het College met een motie kan komen. Tot heden 27 juni 1997 is de oude toestand van het kerkhof nog dezelfde gebleven. De gesprekken met Ennia zijn destijds kennelijk vruchtbaar geweest. Het gevaar is echter nog steeds aanwezig. Bij elke verkoop staat men immers voor hetzelfde probleem! Zoals het zich nu laat aanzien is op dit mo ment BV Landal Greenparks, Uhlenbeck- straat 1, 2273 CE Voorburg, de nieuwe ei genaar. Naar huurders, die al jaren van een zomerhuisje op het terrein gebruik maken ons mededeelden, was het de laatste keer en is het personeel per 1 november 1997 ontslag aangezegd. Onduidelijk is wat er nu weer staat te gebeuren. De afdeling Texelse Monumenten heeft daarom gemeend vroeg tijdig aan de bel te moeten trekken en bij de reeds in het verhaal genoemde instellingen begrip en steun te vragen voor alle activitei ten om het kerkhof aan de Vogelmient defi nitief tot monument te laten verklaren. Deze oude begraafplaats zou dan ook o.i. van de huidige eigenaar moeten worden gekocht door de gemeente, de provincie of het rijk om het voortbestaan van deze cultuurhisto risch belangrijke plek te kunnen garanderen. Het kleinste kerkhof van de Waddeneilan den gelegen op Vlieland is met planken om heind. Het zou destijds in de natuur worden opgenomen. De gemeenschap van Vlieland wist dit te voorkomen. Op een wit bord bij de begraafplaats staat te lezen: Hier rust het stof uit vroeg're dagen Verborgen in een houten kist Wilt eerbied voor deze rustplaats dragen Daar zulks plicht en mens'lijk is.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 11