STAMBOOMONDERZOEK 4 Naast het boek Texelse Geslachten van de heren Dijt zijn er de laatste jaren diverse Tesselse stambomen of kwartierstaten ge reedgekomen. De een is wat uitgebreider dan de ander. De meeste van de onder staande stambomen zijn in het Gemeentear chief en/of de verenigingsbibliotheek in te zien: Backer/Bakker, Bakker-Waayop, Bouwe Cz Bakker, Cornelis Pz Bakker, Barborst, Beem- sterboer, Blom, Braak, Buijsman, Daalder, Disper, Dogger, Dros, Dijt, van Egmond, de Graaf, van Heerwaarden, Hoogerheide, Hoo- genbosch, Hopman, Kalis, Kiljan, Kikkert, van Cocq tot Kok, Krijnen, Lagerveld, Lap, Maas, Mantje, Moerbeek, Mossel, Moorman, Paag- man, Peper, Plaatsman, de Porto, Ran, Roe per, Schaatsenberg, van der Schans, Scha- gen, Schellinger, Schoenmaker, Schraag, Slikker, Spreeuw, Swarthof, Timmer PH-pol- der, Veeger, Vermeulen, Vlas, Witvliet, Wuis, Zegel, Zunderdorp, Zijm. Verschillende mensen, de een wat actiever dan de ander, zijn bezig bestaande stambo men aan te vullen of nieuwe stambomen op te zetten. Gewerkt wordt er aan de stam boom: Backer/Bakker door A. Paagman-Bakker; Commandeur door P. Commandeur; Dijker door K. van Empel en fam. Klaassen; Dros door C. Hoogerheide; Gomes door mevr. Traub-Veenstra; de Graaf door P. Commandeur en M. Bakker-Zijm; Halsema door J.H. Halsema; Huisman en Kiljan door A. Dijker-Huisman; Kooijman door fam. Kooiman te Purmerend; Kuip door Th. van Heerwaarden en P. Com mandeur; Langeveld door A. Langeveld-v.d. Voorn; Maat door A. Dijker-Huisman; Rey door C. Reij; Rijk werd aan gewerkt door mw. A. Bakker- de Grave; van der Slikke door A. v.d. Slikke en I. Smit- v.d. Slikke; Smit II door J. Wiering; Verberne door P. Commandeur; Wiering door J. Wiering; Witte door A. Dijker-Huisman en J. Witte te Zuid-Scharwoude. Deze lijst is ongetwijfeld niet compleet. Reacties zijn daarom welkom. In het volgen de nummer kunnen we dan op dit onderwerp terugkomen. M. Bakker-Zijm afdeling genealogie

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 6