t INHOUD NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS 5 gewonnen 2 Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redactie 1 Inhoud2 Nieuwe leden2 Bibliotheeknieuws2 Reacties/mededelingen 2/3 Stamboomonderzoek 4 Een vechtpartij 5 Over-tesselaars 6 't Gebeurde op 't Marsdiep 7 Beroemde Duitser10 12 apostelen14 Tesselse gedichten 16 Wageningen18 Tessels Prate19 C. Dogger, Doorn L.J. v.d. Geest, Den Burg J. de Haas, Den Burg J.C. Hin, Den Burg R. Holleman-Kikkert, Son Th.H. Jansen-Smit, Nieuw-Vennep Mw. B.G. Jonker, Poortugaal E. Momberg, Oudeschild J. Nijhuis, Weesp H. de Ruiter, De Cocksdorp G. Schoenmaker, Arnhem J.C.M. Schogt, Den Burg P. Schrama, Amsterdam A. Slegh, Heiloo H. van Staaveren, Scharendijke Mw. J. Straub, Den Helder W. van Tatenhove, Oudeschild J. van Tunen, Den Burg H. Volkers, Weesp R A. van Well, Den Burg A. Wetsteen, De Waal Ontvangen van: Dhr. Th. v. Heerwaarden: aanvulling stamboom de Porto; Dhr. K. van Empel: familieoverzicht Vlas; Mw. Boon: schriftjes met voordrachten; Dhr. P. Bakker: oude Texelse couranten, heruitgaven van Gids voor Texel 1898, Heidebloesem van W. Mets Tz, Texels Verlossing in 1813, en Texelsche Almanak van 1899; Mw. Peeters-Smits: landkaart van Texel in 3 delen gedrukt in 1943, div. foto's, 3 kopieën van oude landkaarten, penteke ningen van Het Sandershuis, de Worsteltent en van een paar vogeltjes, 2 rollen met daarop bodemonderzoek te Ongeren in 1962; Dhr. E. Kooiman: wederom een collectie foto's die gepubli ceerd zijn geweest in de Helderse courant. ledereen nogmaals hartelijk dank I! Gekocht: Vikingen in Noord-Holland? door Jan Besteman. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek, dan kunt u terecht bij M. Bakker-Zijm, tel. 312113, J.C. v.d. Pijl, tel. 315515 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. -reactie-reactie-reactie-reactie-reactie- Na het lezen van de uitgave nr. 41, dec. '96, wil ik even reageren op Tessels Prate met de woorden 'goffe': knikker spel voor twee in een kuiltje, dat is met gekromde wijsvinger de knikker in 't kuiltje proberen te krijgen (in het zand, grond, park), en 'piesnorre': knikkerspel met een rij knikkers en een potter. Wij, mijn vriendjes en ondergetekende, hebben dit veel gedaan op de stoep van Aris Ponger naast het oude raadhuis. Rolde/gooide je met de potter een knikker in de rij weg, dan mocht je de knikkers aan de rechterkant houden. P. de Graaf, Bussum -reactie-reactie-reactie-reactie-reactie-

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 4