Tessels Prate De voorraad anekdotes is de afgelopen tijd flink gegroeid. Niet alleen op de dialectclub komen ze binnen, maar ook onze lezers laten zich niet onbetuigd. Zo langzamerhand is de voorraad zo groot, dat er royaal een Tessels Prate' mee gevuld kan worden. Ik hoop dat u er enkele vrolijke ogenblikken aan beleeft en zoals altijd houden we ons aanbevolen voor uw inzendingen! 19 Koster v.d. Brink had de kerk gesopt en gedweild en liep met opgestroopte broekspijpen en op blote voeten. Benen: melkflessenkleur. Zegt Paulus Kuyper: 'Wot hei-je witte biêne!' Zegt V.d. Brink: 'Het benne niet alliên me biêne, zö'n héél pak hèèw ik!' Ommoe Kuyper had 't niet breed, maar ze zorgde er altijd voor dat ze 'gnappe gerdiene' had, want, zei ze: 'Je moet nooit je arremoed foor de glaze hange.' Iemand was op een zomerdag op 't land aan het werk. Tegen het middaguur bracht zijn dochtertje hem een pannetje soep voor schafttijd. Hij keek in de pan, liep naar de sloot, gooide een paar putsen water bij de soep en zei: 'Lekker ken me niet skele, os ik maar een boêl hèèw.' Kees van Corrie, een forse man, lag in 't ziekenhuis in Amsterdam. Hij werd steeds magerder en zei: 'Ik ken in 't vel fan me buuk me neus wel snute.' "t Sag swört fan de lichies!' zei Wouter v.d. Slikke. 'Wie me fraagt, die heb me' zei de trouwlustige Corrie van de Kapberg. Iemands hoogbejaarde grootmoeder kwam op straat een wat jongere vrouw tegen. De laatste zei: 'Gut, Rennetje, ga jee nooit dóód?' Joppe Rijk kwam dronken thuis in rusthuis St. Jan. Hij kreeg zware verwijten van de dienst doende non. 'Da's toch geen manier! En wat heb je daar nou aan!' Waarop Joppe zei: 'Ik sèèg 'r toch ok niks fan os jullie na Lourdes gane?' In een gezin Kuip werd een baby geboren. De oma belde haar zus Jo en vertelde dat ze grootmoeder was geworden. Tante Jo: 'En, hoe moet het hiete?' 'Esther'. Het was even stil. 'Oooh zei tante Jo, 'dot örreme kiend, met zö'n feugelenaam!' Een baas tot zijn luie knecht: 'Os lui weze seer dee, konne ze joow op Wieringe hore brulle.' Uitspraak van Jim Schagen na een saaie voetbalwedstrijd: 'D'r wos niet veul an, de doelpunte wozze net zó skaars os olifante in de Denne'. Tinus Gieles stond vaak te 'beurze' op de Stenenplaats. Daar stond ook de pomp voor drinkwater, door Tinus aangeduid als 'aqua-distelata-pompa-steneplata'. Toen het eerste vliegtuig over Texel vloog, sprak Gerrit Kuyper: 'Wot zelle we slecht weer krigge, ze vliêge olie wolleke tebarst!'

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1997 | | pagina 21