COLLECTANTEFEEST 1922 IN DE ZWAAN G.E. Dros 26 ('Welbedacht' in Spang) En is de winter ingetreden dan brengt hij paard en koeien naar de stal en geeft ze 't lekkerst hooi te eten en ook het voeren niet vergeten zal. Zijn schapen krijgen hooi aan kribben en nog wat haver en wat bonen na, laat alles door hun keelgat glippen dan zingt de boer zijn lied: 'Hoera!' ('De Texelse boer' staat op het repertoire van de Zanggroep Oude Liedjes) Geachte Heeren Collectante, Hier thans feestlijk bij elkaar Ik kom eens even met U praten, Al is het in den geest ook maar. Ik bewonder Uwe groote ijver Door U betoond in 's Heeren huis Want zelden zal er zonder reden Een van de leden blijven thuis. Des Zondags na het Evangelie En als de preek ook is gedaan Komt er beweging bij de heeren En vangt het Collecteere aan Elk weet precies waar hij moet heng'len 't Is alles netjes afgepast Men hoort voortdurend scheltje beng'len Terwijl ieder in zijn beursje tast Zoo komen de centen dra te voorschijn En ieder geeft met goede zin En mocht men soms geen cent meer hebben Dan gooit men er maar een dubbeltje in De heele kerk wordt doorgeloopen Alle hoeken en gaatjes afgevischt En als er niets meer is te halen Gaat de heele vangst vlug in de kist Dat gaat zoo door een viertal weken Dan wordt alles er weer uitgehaald En opgeteld en afgewogen En rekenings hiermede afbetaald De bussen zijn leeg, maar weer opnieuw beginnen En zoo gaat het almaar door Totdat gij van den Hemelvader Ook eens belooning krijgt daarvoor Dat die belooning groot mag wezen Met duurtetoeslag nog er bij Dat een eeuwig loon U wordt gegeven Ziet vriende, dit is de wensch van mij. J. Witte, 1922 Met dank aan: Annie Bakker, Den Hoorn en Irene Maas, Alkmaar

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1996 | | pagina 28