Hoofdonderwijzerer J.P. Quant te Oost op Texel 7 Het elders gevonden en hieronder afgedrukte bericht 'Oost op Tessel, April 1877' trekt als Texelaar je aandacht en zeker als het een voordrachten en novellen schrijvende onderwijzer is, die zijn uitgaven via een intekenlijst aanbiedt. OOST OP TESSEL, April 1877. Eene treurige omstandigheid voert mij tot u, om in staat te worden gesteld het levensonderhoud te kunnen verdienen voor mijn talrijk gezin. In 't jaar 1875 ben ik vier maanden onder geneeskundige behandeling geweest en drie maanden niet in staat school te kunnen houden. In 1876 is mij twee maanden verlof toegestaan tot herstel van gezondheid, daar ik zoowel aan geestelijke als aan lichamelijke krankheid leed. Yan die twee maanden heb ik tevens gebruik gemaakt, om mij in den vreemde eenigszins op de hoogte te stellen van een ander vak, om zoo mogelijk daarin een ander middel van bestaande vinden, daar J-c-j/ mijn verblijf in de school maar van korten duur kan zijn; een huis is Z/7/1 alreeds in huur aangenomen. Ik zal niet behoeven te zeggen, dat mijne finantien ook daardoor zeer geleden hebben, door niemand ondersteund, en te meer als U WelEw. de mededeeling ontvangt, dat ik dagelijks met mijn tienen, geheel voor mijne rekening aan tafel zit, en dat mij voor dat tal van personen, na aftrek van lasten, p. m. f lü.per week overblijft. Iloe een sukkelend man in staat kan zijn voor zulk een gezin de levens- benoodigdheden te verdienen, zal velen wel een raadsel zijn, omdat hij er alleen voor staat, daar de oudste zijner acht kinderen een meisje van pas 12 jaren is en zijn oudste zoon 9 jaren oud, voortdurend lijdende is. Zonder fonds is er dus aan geen brood te denken, en het is daarom WelEw. Heer dat ik mij tot u, en eenige uwer medeleeraars, als in deze veelver mogend, wend, met de aanbieding van een inteekenlijst mijner vroegere uitgaven: //Marie Antoinette" a f 1.«Drie Lezingen" f 0.30, «Een

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1996 | | pagina 9