INHOUD blz. NIEUWE LEDEN REAKTIE BIBLIOTHEEKNIEUWS Ontvangen van: Dhr. G. van der Kooi: Doopsgezinde Gemeente Texel door G. van der Kooi en W. Keijser; Mw. Marina Keijser: boekje met weergegeven afbeeldingen in kopie uit familie-fotoalbum Cornelis keijser Hz; Dhr. H. Wuis: Texel met pen en penseel, Blok v.d. Velden, samenstelling ing. Jan C. v.d. Pijl en Gelein Jansen; via dhr. F. Kaczor: Genealogie De Cock (in het Frans); Mw. J. Dekker: foto's van familie Dros en verbrande boerderij Tien hoven; Dhr. H. Kuiter: Reglement en acte van lidmaatschap v.d. Onderling Begrafenisfonds 'P.J. Bouma' te Oosterend op Texel, april 1913 en idem Begrafenisfonds 'Eendracht maakt Macht' april 1889; gedicht ter nagedachtenis aan Aafje Bur ger om. 31-05-1941; kerstgroet v.h. gemeentebestuur Texel 1940; oude Texelse Couranten; artikel over Georgiërs in ma andblad Nederland-USSR maart 1960; Stg Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland: adresgids Geschiedbeoefening en Musea Noord-Holland. ledereen nogmaals dank! Gekocht: Vogels op het Gouwe Boltje door Adriaan J. Dijksen en van de Ned. Genealogische Vereniging: Index Gens Nostra, jrg. 1946 t/m 1995 op floppy. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek, dan kunt u terecht bij M. Bakker-Zijm, tel. 312113, J.C. v.d. Pijl, tel. 315515 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. RECTIFICATIES JUNI-NUMMER 2 Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redaktie 1 Inhoud 2 Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Rectificatie/reacties 2/3 Prins Willem V op Texel 4 Onderwijzer Quant te Oost 7 'Koppie onder' in Oosterend 12 Tesselse gedichten en rijmen 13 Een barbier in Den Burg/ Oosterender collega 14 Pacht duinen bij de Koog 16 Over-tesse laars 18 Tessels Prate 20 Mw. A.J. Bakker-Breesnee, Wierin- gerwerf A. Blom, Den Burg mw. M. Dekker, Den Burg mw. L. Geus-Boeijen, Den Burg W.P. van Leersum, Den Burg mw. E. Loos- Dekker, Den Oever mw. D. Pol man-Dekker, Den Burg J. Visser, Heiloo VW Texel, Den Burg Romeinen op Texel? In de bijzonder interesssante extra uitgave van de Historische Vereniging 'Oorsprong en door braak van het Marsdiep' komt een kaartje voor van 'de door Ente ontdekte inham in de kust van het latere Texel, zoals deze was in de Romeinse tijd' (pagina 4). Zou het niet kunnen zijn dat deze inham bekend was bij de Romeinen en dat er ook gere geld scheepvaartverkeer op het water plaatsvond? Ik schrijf dit, omdat de inham vrij dicht langs De Waal liep, en daar is, zoals men weet, in de 18e eeuw een grafheuveltje afgegraven met Romeinse oudheden (zie Van Cuyck). In een ander artikel las ik dat er meer dan eens een Ro meins hoefijzer op Texel gevon den is. Onwillekeurig denk je dan: hebben ze hier toch niet ergens een villa of burcht ge had? De kans is misschien niet groot, maar we moeten er wel attent op zijn. G. FENIJN 1. Op de omslag staat abusievelijk nr. 36 vermeld, terwijl dit moet zijn: nummer 39 2. Op blz. 7 staat in het artikel over de firma Geus een sto rende fout: In 1989 overleed dhr. H. Geus en enkele maanden daarna zijn vader W.P. Geus. De vader van Hans Geus was echter J.H. (Jaap) Geus. W.P. Geus is de oom van Hans Geus. Onze welgemeende excuses aan de familie Geus. 3. Op blz. 18 staat bij het arikel 'Het hooien vroeger op Texel' vermeld dat dit is opgetekend uit de mond van Niek Witte. Dit is onjuist, de heer Witte heeft dit verhaal zelf geschreven. Onze excuses aan de heer Witte! 800 LEDEN!! Onlangs verwelkomde onze voorzitter het 800ste lid van onze vereniging. De verrassing viel ten deel aan mevr. Loes Geus-Boeijen.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1996 | | pagina 4