8 Voordracht" f 0.25 en een voor den druk gereed liggende novelle, 2 vel druks, in gekleurd omslag, a f 0.50. Vriendelijk wordt U WelEw. uit- genoodigd de gelden per post te zenden en op den wissel te willen ver melden, welke en hoeveel exemplaren verlangd worden. Die der novellen worden na den druk verzonden, de andere dadelijk na ontvangst van den postwissel, en wel alles franco. En wat voor mij hetzelfde is, de postwissels kunnen ook gezonden worden aan mijn leeraar, Ds. Themmen de Lang, te Oosterend op Tessel. Ter bevestiging van een en ander mag ik hier de volgende verklarin gen geven van mijn schoolopziener, tevens Doopsgezind predikant; van mijn geneesheer; namens de Plaatselijke Schoolcommissie van Tessel, van haar secretaris, tevens predikant der Wed. Jïerv. Gemeente te Oudeschild; ter wijl mijn leeraar zich geroepen acht tot slot er een woordje bij te voegen. I. De ondergeteekende meent te mogen verklaren dat de hoofdonder wijzer J. P. Quant, wegens de omstandigheid waarin hij verkeert, dringend behoefte heeft aan het ondersteunen der pogingen, die door hem aangewend worden, om hem en de zijnen voor een wissen onder gang te bewaren. De Schoolopziener van 't 9e district van Noordholland P. S. BAKELS. II. De ondergeteekende bevestigt gaarne het bovenstaande en verzekert tevens, dat deelneming en inteekening een goede daad is. Jb. KONING, geneesheer. III. De heer J. P. Quant wordt tegenwoordig door lichaamszwakte verhinderd zijn plicht zoo waar te nemen als het behoort, en als hij zelf wenscht. Vandaar zijn billijk verlangen om op ëen andere wijze te voorzién in de behoefte van zijn talrijk gezin, waartoe de mogelijkheid bestaat indien het noodige geld er voor aanwezig is. De schoolcommissie van Tessel wil gaarne die zaak steunen en allen aanmoedigen den onderwijzer in zijn benarden toestand te helpen. Daartoe zij deze verklaring niet geheel vruchteloos. Namens de PI. Schoolcommissie van Tessel D. POST, Secretaris.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1996 | | pagina 10