Ü4T waren enkele mensen voor aangetrokken, o.a. een echtpaar. Deze berekenden aan loon 11 weken a f 20,— per week. Hier- overheen kreeg het echtpaar een provisie van 4% (vermoedelijk van de omzet). Daar naast staan er nog 3 mensen voor arbeids loon via dit echtpaar op de lijst en deze had den ook f 10,— per persoon per week. Tevens kon er op het buitenterrein gekam peerd worden en mikte men in voor- en naseizoen op scholen. Een volledig pension in het topseizoen kostte f 1,75 p.p.per dag. De Algemene Nederlandsche Kampeerveree- niging beschrijft het kamphuis 'de Pelikaan' ook in haar lijst van kampeerplaatsen voor 1934. Hier staat o.a. in te lezen: Inkoopen in het kamphuis alles verkrijgbaar, verder bij omwonenden. Andere prijzen in die tijd Een taxi van D. Kievit Zoon in 1934 voor een autoritje van 'de Pelikaan' naar Den Burg kost 90 cent. Moet er een ommetje gemaakt worden en daarbij ook nog ge stopt, dan wordt voor een lange rit over Texel en "wachten" f 3,50 berekend! De kosten van de Warenwet en Tabaksvergun ning waren resp. f 3,— en f 5,—. Datzelfde jaar (28 juli-4 augustus) was er een groot kampfeest, dat een week zou duren, georganiseerd door de Bond van Kleedingindustrie. Men verzamelde zich vanuit heel het land te Amsterdam (Amstei- veld) met autobussen. De week was gevuld met wandelen en sport en tevens een uitge breide bezichtiging van het eiland. Men be zocht naast de nu ook gangbare onderwer pen op het eiland de vuurtoren, het vlieg kamp voor watervliegtuigen en de eieren- en schapenmarkt. Meer bedden, meer onderhoud en inven taris In de loop van de volgende jaren veranderen de frisse slaapzalen van grootte en heeft men de beschikking over cabines voor 4, 6 en 8 personen. Een zestal kleine huisjes met 4, 6, en 8 bedden bevinden zich dan al op 9

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1996 | | pagina 11