INHOUD BIBLIOTHEEKNIEUWS NIEUWE LEDEN 2 Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redaktie 1 Inhoud/Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws 2 Werkgroep/Verordening 3 Bijnamen op Texel 4 G.Jansen 't Gebeurde op het Marsdiep 12 J.T. Bremer Groêneplaas 16 De legende van de Razende Bol 19 School Midden-Eierland 21 A.R. Wubs-Koorn Oosterender herinneringen 23 G. Fenijn Tessels Prate 23 G.E. Dros D. Bakker, Oudeschild F.J. Boerhorst, Den Burg Mw. Bremer, Oosterend R.J. Buitenweg, Den Burg W. Duinker, Alkmaar W. Engel, Den Hoorn C. van Heerwaarden, Oudeschild F.L. van Ingen Schenau, Den Burg Mw. de Jager, Utrecht M. Keijser-Backer, Den Burg J.J. Keijser-Lap, Bilthoven A. Keijzer-Kik- kert, Oudeschild I. Keijser, Den Haag M. Koorn, Den Haag T. Krijnen-Baijs, Den Burg J. Nieuwenhuis, Den Burg C. Post, Den Burg A. Rijk-Barhorst, Den Burg F. Steigstra, Wormer Re dactie Texelse Courant, Den Burg M. Tielemans, De Koog I. Tiemann, Lahr (D) C. Visser, Bodegraven J. Visser, Bodegraven G. de Waard, Amsterdam P.M. Witte, Den Burg Ontvangen van: Mw. Karstens-Buisman uit Den Helder: 3 oude schoolfoto's van kinderen uit Den Burg; Mw. N. Slaman-Witte: familiefoto's en knipsels; Mw. I. Kuipers-Bakker: geboorte-, huwelijks-, overlijdens- en visitekaartjes, oude ansichten, foto's en div. fragment-genea logieën; Dhr. N. Huijsman: De Post-, Telegraaf- en Telefoonhistorie van het eiland Texel, deel 2, van eigen hand; Dhr. W. Kalkman: krantenknipsels, gidsen van Texel, foto's, ansichten, fotokopie van het boek 'Eine Batterie' mei 1942 (ex-marine vliegkamp De Mok) en andere oorlogsbescheiden; Dhr. K. van Empel: Alfabetische lijst Régistre des Cartes Civiques 3-5-1811, kopie Grafboek NH Kerk 1646-1770 en 1778-1828 en bewerking ervan, kopie van Uitkomst van het onderzoek naar den toestand van de landbouw in Ned. 1884- 1890 door D.C. Loman, bewerking van Betaalboek Gem. Texel 1753-1795, en kopie stamboom Blom; Dhr. D. Meurs te Amstelveen: Krijnen, een Hoornder loodsen- geslacht; Dhr. Th. van Heerwaarden en dhr. J. Zijm: alle uitgewerkte DTB's van Texel in klappers. ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Texel, door de dr. Jac. P. Thijsseschool; Het hart hersteld, door J. Nauta en Geef Frans een kans door F. Pieterse. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek, dan kunt u terecht bij M. Bakker-Zijm, tel. 312113, J.C. v.d. Pijl, tel. 315515 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. Oude nummers van ons blad, uitgezonderd de nummers 12, 3, 10, 11, 13, 15, 19, 20 en 34, zijn verkrijgbaar op de vol gende adressen: M. Bakker-Zijm, Keesomlaan 20 en A. van Heerwaarden, Mr. Kraaistraat 8. De stamboom Krijnen, een Hoornder loodsengeslacht door dhr. D. Meurs, ligt ter inzage in onze bibliotheek. De prijs bedraagt 40,- incl. BTW en portokosten. ISSN-NUMMER Van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag ontvingen we bericht dat ons blad door het Internationaal Standaard Serienummer- centrum Nederland is geregistreerd en van een zgn. ISSN- nummer voorzien. U kunt dit nummer voortaan vin den in het colofon. Als u hierover meer wilt we ten, kunt u op do bibliothcckavondcn do ISSN-bro chure inzien.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1996 | | pagina 4