INHOUD aankondiging: NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS Postgeschiedenis door Nan Huysman Colofon 1 Van het bestuur 1 Van de redaktie 1 Inhoud 2 Nieuwe leden 2 Aankondiging 2 Bibliotheeknieuws 2 Nieuwe uitgave 2 Beurtschippers 3 Tessels prate 28 Als eerbetoon aan hun te vroeg gestorven vader, de bekende vogelfotograaf Nol Binsbergen (1908-1945), gaven zijn zoons dezer dagen een boekje uit: 'De Lepelaar van De Muy'. Een boeiend door Nol Binsbergen geschreven en met prachtige zwart-wit foto's verlucht boekje. Een historisch monumentje, zeer aanbevolen! Het is uitgegeven door Het Open Boek, Den Burg en kost 17,50. Mw. M. Bakker-Verberne, Den Hoorn 0 Mw. M. Bloem bergen-Keyser, Gorinchem <C> C.G. Boot, De Waal 0 G. Dros, Den Burg 0 P. Groen hof, Oudeschild 0 J. van Heerwaarden, De Koog 0 Mw. B. van Lieshout, Den Burg 0 H. de Lugt, Den Burg OG.C.H. van Mil, Oudeschild 0 B. Nieuwenhuis, Den Burg B. van Tilburg, Den Burg G. Timmerman, Den Burg 0 D. Westdorp, Oudeschild0 J. Wiering, Den Burg 0 Mw. N. Witte-Eelman, Den Burg. Ontvangen van: Dhr. A. Brans: schoolfoto van Oosterend en familiefoto's; Mw. Fedder-Jansen: kopieën fragment-genealogie; Dhr. J. Zijm: drie door hemzelf uitgewerkte kwartierstaten, waar in o.a. de families Zijm, Van Heerwaarden, Kuip en Bakker voorkomen; Dhr. Kobus Witte: div. briefkaarten; Fam. Binsbergen: 'De lepelaars van de Muy', tekst en fotografie Nol Binsbergen; Dhr. D. Dros te Brummen: kopieën van 't schrift van A. Dros Albzn met daarin Bijzonderheden van Texels Raad over de periode 1889-1911; Dhr. Carlo Bakker: Een goed pad, vijftig jaar Jeroengroep Scou ting Texel, door hemzelf samengesteld; Dhr. Simon Dros: Schans op de Grens (over vesting Boertange) door J.J. Lenting, A. van Gangele en H. van Westing. Een zeer waardevol boek voor de afdeling archeologie; Mw. L. Geus-Boeyen: van de firma J.H. Geus div. oude rekenin gen, visitekaartjes, koop- en verkoopakten, enz. en gegevens over vakantiehuis de Pelikaan. ledereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Texel toen en nu in vogelvlucht', samengesteld door P. Stan daart en P. de Vries; 'Jac. P. Thijsse, Een leven in dienst van de natuur' onder redak- tie van Jan Paul Verkaik; 'De Alkmaarse geschiedenis achter een Texelse walvisbokaal' door Piet Dekker. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek, dan kunt u terecht bij M. Bakker-Zijm, tel. 312113, J.C. v.d. Pijl, tel. 315515 of A. van Heerwaarden, tel. 313036. In 1993 verscheen 'De Posthistorie van het eiland Texel, deel 1'. Hierin werden de posterijen op Texel belicht door N. Huysman Rzn. Het toen aangekondigde deel 2 werd 1 dec. jl. gepresenteerd. Dit nieuwe boek informeert de lezer over de posterijen van en naar de Rede van Texel en het eiland, maar ook over het vervoer tussen Texel, Vlieland en Terschelling. Terecht werd de volledige naam van dit boek 'De post-, telegraaf- en telefoonhistorie van het eiland Texel, deel 2' omdat ook de telegrafie en de telefonie van Texel uitvoerig wordt behandeld. De Historische Vereni ging Texel, die de uitgave op bescheiden wijze financieel heeft gesteund, beveelt dit boek bij eenieder aan. Het is uitgegeven door en verkrijgbaar bij Langeveld de Rooy. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 4