-13 oktober een reis met hooi en stro van J.Jac. Rab naar Weespercarspel 160,-; - 28 oktober een reis steenkool van Amsterdam naar Gasfabriek op West-Terschelling 254,-; - 15 december een reis stro van Texel naar Weesp t.w. 20.800 kg a 16,80 per last is 176,- (1 last= plm 2 ton). In 1919 werden aardappelen en koolrapen vanaf 't Noorden en vlas vanaf De Cocksdorp vervoerd, maar ook werd turf gehaald van Munnikeburen en Nieuw Amsterdam voor eigen handel. Vervoer in 1920 o.m. dekriet uit Durgerdam, metselstenen uit Amerongen, drie reizen met lammeren voor Douwe Mets Czn, een lading stro naar Gasselternijveen en daar gelost tijdens staking door boeren/aandeelhouders der fabriek, van Valthermond een lading baggelaars voor Middelharnis en vele reizen turf uit Munnikkeburen van Gebr. Kemme, verveners uit Wolvega. Vervoer in 1921 o.a. veel turf,steenkool en zeegras ook vanaf 't Noorden, lammeren naar Leiden en in Mei verhuizing ds. V.'t Hooft van Kuinre 100,-. De notities gaan t/m 1923 en daaruit blijkt dat de besommingen per jaar gemiddeld 3500.- beliepen. Wuis en Keyzer nemen dan afscheid van elkaar en van de tjalk "Op Hoop van Zegen". Wuis gaat verder als beurtschipper op Amster dam met zijn nieuwe motorschip "Marsdiep". N. Huijsman Rzn Bronnen en literatuur: Gemeente Archief Texel; Rijks Archief Haar lem; M.G. de Boer e.a., Het Groot N.H. Ka naal. Den Haag 1946; W.J.J. Boot, Texel- stoom. Texel 1980; J.T. Bremer, De Zijpe II. Schoorl 1991; Mr.J.M. Fuchs, Art. "Het beurt- veer van Amsterdam op Texel" in Helderse Courant 24 april 1940; Dr.J.M.Fuchs, Beurt en wagenveren. Den Haag 1946. Met dank aan T. Krijnen-Bays, D. Zuidewind, G. Bakker Pzn, D.J. Bruin, D. Kievit Azn te Den Burg, Jan Wuis Azn Den Helder en Jb - Bakker Oudeschild voor informaties, foto's en ander illustratiemateriaal. Uw nadere informatie en eventuele op- en aanmerkingen zie ik met belangstelling tege moet. 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 25