INHOUD NIEUWE LEDEN D. Lemstra in zijn eentje reeds behoorlijk wat werk verzet. Het lijkt ons echter beter om met een paar mensen die interesse hebben in foto's van Texel een groepje te vormen en systematisch in ons clublokaal in d'Ouwe Ulo deze zaak door te werken. We denken een begin te maken na het zomerreces van de vereniging. Dit betekent dat we in september zouden kunnen beginnen. Daarnaast hebben we ook nog films, vele glasplaten en ver schijnen er video's over Texel. Om dat alles te documenteren kunnen we ook mensen gebruiken. Wie zin heeft kan bellen met de beheerder van het fotoarchief Gelein Jansen, tel. 14155. b) Genealogie Door ons lid Kees Hoogerheide is de aardige ge dachte geopperd een aantal Texelse kwartierstaten uit te geven. Dat zou bijv. kunnen bij ons 1214- jarig bestaan. Er zijn zeer velen op Texel met hun voorouders bezig. Een apart werkgroepje om deze uitgave van kwartierstaten te verwezenlijken lijkt dus goed mogelijk. c) Grafstenen We zouden eigenlijk alle grafstenen op Texel wil len fotograferen om cultuur-historische èn genealo gische redenen. Erg veel oude grafstenen zijn al geruisloos verdwenen. (Misschien herinnert u zich van jaren geleden nog de gedreven inzet van Cor Ellen om grafstenen die naar Vlieland waren ver huisd terug te krijgen.) En nog steeds worden ze opgeruimd, als de familie niet meer betaalt voor het grafonderhoud en er plaats nodig is. Maar ook genealogisch bieden deze stenen aanknopingspun ten. Een groot deel van de gegevens na 1930 over geboorte, huwelijk en dood vallen immers nog onder de wet op de privacy en zijn dus niet toe gankelijk. De stenen kunnen goed hulp bieden. Vandaar het idee om alle stenen op Texel te foto graferen. Daarnaast zouden we de grafregisters willen inventariseren. Sommige daarvan zijn al heel oud en kunnen dus veel informatie opleveren voor familiezoekers. Dus: iedereen die een beetje wil meehelpen of die het gewoon leuk lijkt ergens aan mee te doen, no digen we uit een van de bestuursleden te benade ren. Adressen staan in het colofon van dit blad. G. van der Kooi voorzitter Colofon 1 Van de redaktie Van het bestuur 1 Inhoud Nieuwe leden 2 Bibliotheeknieuws Reaktie 1 3 Recensie 'Schipbreuk op het wad' van G. Fenijn door G.E. Dros 4 Reaktie 2, 3 en 4 4 Dagboek dominee Staneke 5 M. Bakker-Zijm Bij het dagboek van ds. Staneke 7 Marijke Palm Het vergaan van de TX 58 8 Irene Maas Schapenhouders 12 Gelein Jansen Plaggenhutten 15 Irene Maas De Westermient 17 Irene Maas Tessels prate 20 G.E. Dros Dhr. B. Bakker, Den Hoorn mevr. J. Bos, Ou- deschild dhr. A. v.d. Brink, Oosterend dhr. W. Grabowski, Den Hoorn dhr. C.A. de Grave, Den Burg dhr. S. Havik, Oosterend mevr. A. Jansen-Bakker, Oudeschild dhr. R. Jut, Den Burg dhr. D. Keyser, Nova Scotia (Canada) dhr. P. Kikkert, De Cocksdorp Familievereniging Kik kert, Haarlem mevr. M. Krotje-Bakker, Ooster end dhr. C.J. Kuip, De Koog mevr. S. Launy- Blok v.d. Velden, Etampes (Frankrijk) mevr. R. Lely, De Waal dhr. H.J.J. Plantenga, Amsterdam dhr. J. Reydon, Den Burg dhr. J.G.J.C van Schaik, De Waal dhr. J. Schenk, Oosterend dhr. W. Schouten, Oudeschild dhr. H. Snoek, Den Burg mevr. G. de Veij-Blom, Den Burg mevr. N.M. v.d Wart-Kikkert, Heemstede mevr. N. van Wijk-Drijver, Zaandam dhr. T. Witte, Den Burg dhr. J.N. Witte, Den Burg mevr. G. Witte-Bakker, Den Burg dhr. C. Zegel, Helmond. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 4