Tessels Prate 20 Anekdotes en rake of grappige uitspraken van en over Tesselaars gaan er altijd goed in op verjaarda gen en andere groepsbijeenkomsten. Onze oproep om dit soort humor aan ons op te sturen werd deze keer goed gehonoreerd. Mevr. C. Witte- Bakker, Hoornderweg 6, stuurde ons een aantal anekdotes, hier volgen ze: 1. Bij een familie in Den Burg was het boetje in elkaar gewaaid. De tandeloze moeder zei: 'Eerst een nuw boetje, dot gebit moet nag maar wot wachte, don nag maar een jaar soppere en suuge!' 2. Moeder Witte ging naar Den Burg, een nieuwe kachel uitzoeken: 'Warm hoeft-ie niet te weze, as- ie maar mooi is!' 3. Een oudere baker werd bij een jong echtpaar ontboden, waar de eerste baby werd verwacht. Toen ze door regen en wind 's nachts op de fiets arriveerde, zou de ook gewaarschuwde dokter juist vertrekken. Het was loos alarm, er was nog niets aan de hand. Dat ontlokte de baker de volgende woorden: "Weerom skriêve ze 't niet op de bèèddeplank!' 4. Een jong stel, 7 maanden getrouwd, kreeg het eerste kind. De kraamvrouw hield bij hoog en bij laag vol dat het een 7-maands kindje was, terwijl de dokter zei dat het een normaal voldragen baby was. Toen deed de nieuwbakken vader een duit in 't zakje: "Weet je wot ik denk, vrouw, meskien benne wee wel te laat trouwd!' 5. Een wat oudere tante ging op kraamvisite bij een nichtje. Toen de baby bewonderd werd, liet deze een windje, waarop tante zei: 'Ja, mekiend, je komt nou ienmaal uut een wienderige familie'. 6. Ouwe Kees Koopman beet op een steentje in het krentebrood. Kwaad zei hij: 'Ik hoop dot mor- rege olie bakkers stiêf foor de ove staan!' Van mevr. Anne Wubs-Koorn komt het verhaal van Jan Trap, die een kippenhok voor zijn achtertuin timmerde op de zolder, "k Hèèw een kippehok maakt op zöolder' Tja...! En deze: 'Kiekers wot een gróóte mond ik hèèw', sei Neel en ze stopte d'r een theekoppie in. Van Johan en Corrie Witte uit de Boogerd kreeg ik de volgende, een filosofische en rake typering van het snel voortvlieden van de tijd: Ouwe omoe Kor- tenhoeven zei: 'Je piest ers en je striekt je heer d'rs glööd en 't is alweer eterstiêd!' Bedankt voor deze inzendingen, en we houden ons aanbevolen voor meer! G.E. Dros N.B. Heeft iemand wel eens gehoord de uitdruk king 'Jan Trap-soetjesvollek'? Het zou zoiets bete kenen als: eigenaardig volk. Wie weet er meer van? "k hèèww een kippehok maakt op zöolder'

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 22