WATERSNOODRAMP 1953 op de bak van de auto banken gemaakt en met zeilen, die ook hun dienst deden bij veevervoer, overdekte zitplaatsen gecreëerd. In die dagen verdiende men in de polder bij de boer zo'n 18,- en bij de dijk verbetering wel 30,-. Bij 't Horntje i.v.m. extra zwaar werk zelfs 32,-. Het dreigement dat deze mensen na de dijkverhoging niet meer bij de boer aan het werk zouden komen was gelukkig voor hen een fabeltje. De grootste groep arbeiders kwam dus van de overkant en verbleef de gehele week in de buurt. Keten voor al deze mensen werden opgericht bij "Ceres" en op de binnenplaats van de "Oude Schans." Deze zijn te zien op de foto hieronder en op schilderij S. de Wijn hierboven. Ts:' pm De krant vermeldt: "Met dit doel heeft de aanne mer via de Directie der Zuiderzeewerken de beschikking gekregen over de "Redoute" en de "Oude Schans", welke reeds voor een groot deel "ontgroend" en gehavend en daarmee ten onder gang gedoemd zijn." En verder: "Oudeschilds omgeving zal een geheel ander en zeker niet fraaier aanzien krijgen. Dhr. Kikkert vertelt: Er waren twee aannemers: de firma van Balen, die de opdracht voor het dijktracee van 't Horntje tot zo ongeveer voor R.K.-kerk te Oudeschild had en de firma van Hattum Blankevoort, die vandaar verder ging tot aan de Eendrachtpolder. Deze laatste firma had iets zwaarder materieel en werkte al met draglines en grotere lorries op rails met bielzen. In het najaar van 1931 waren de beide satelliet forten ten behoeve van de dijk geheel afgegra ven. Met elkaar werden meer dan 130 mensen aan het werk gezet om de grond van de forten naar de dijk te verplaatsen. Tijdens de watersnoodramp in 1953 doen de aloude wallen nog één keer dienst. Hierop wor den na het luwen van de storm de gevorderde dekzeilen uitgelegd en schoongemaakt. Een ge makkelijke plaats en dichtbij één der kritieke punten tijdens de februaristorm, nl. de Schans- sluis. De strijd tegen het water, die door de dijkdoor braak in de polder de Eendracht het leven zal kosten aan 6 Texelse vrijwilligers, begint bij De HHNlll 18

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 21