7 November 1944 8 November 1944 9 November 1944 12 November 1944 Zaterdag 18 November Donderdag 23 November Donderdag 28 December 1944 Woensdag 21 Februari 1945 Woensdag 14 maart 1945 (8 jaar) Nini haar zomermantel heeft mama laten vervenen nu is het mijn daagse mantel geworden voor deze winter, vandaag is er geen school geweest. Er zijn geen kolen. De meesters moeten hout hakken. Het was slegt weer vandaag, erge storm. Ik ben met Papa en Nini en mij naar Renooy geweest. Onderweg kwamen er vliegtuigen, het was hevig. Ze schoten erg. Nini en ik bennen agter een tuinwal gaan zitten. De man komt vanavond appels brengen. Hij wou ze nog niet mee geven want er waren duitsers in de buurt. De jongens werden opgepakt van 18 - 35 ook Omen jan Dernison werd ook opgepakt. Vanmid dag wow ik bij tanten Annie met Joke en wimpie spelen. Tante Annie was aan het koek bakken, want wimpie is morgen jarig. Ik heb vanmorgen voor mama gestreken, zakdoeken en vingerdoekjes. Gisteren waren Papa en Mama 12'A jaar getrout. Het was de latste dag dat alle mannen hier waren. De latste moeste zich om 3 uur laten melden. Daarom gingen er veel langs. Het was een droevi ge stoet. Wij zijn wezen kijken bij de zeevaart school. Van ons feest kwam er niet veel terecht. We waren allemaal erg droevig. We zijn met z 'n alle smorgens eerst naar de kerk geweest en daarna hebben Nini en ik een wens opgezegd. Tante-zus en Nini hebben saam een stukje op de piano gespeeld. Wij moesten gewassen want het zat er weer dik op zei mama. Daardoor kon ik niet naar de zang. Het was maar goed ook. Want er was geen zang. Juffrouw room haar zoon was ook weg naar Assen en morgen gaan we naar de vroegmis. Ik ga nu naar bed. Het was erg vies weer! We zijn met zijn drieën naar de dennen geweest om hout te halen. We hebben de wagen bij een mevrouw gezet. Want het regende zoo. we gingen lopende heen en terug. De mannen moesten twee keer schuilen. Ik was zoo moe dat ik op tante-zus de rug mogt zitten op de terugweg. Om kwart over acht waren wij in de kerk we hebben van Meneer Pastoor de kinderzegen gekre gen (Feestdag onnoozele kinderen). Na het ontbijt gingen we naar Veeger om melk. Papa en Nini gingen door naar de dennen en ik ging met drie flessen in de rugzak veder naar Veeger. We heb ben elkaar later weer ontmoet. De rugzak was erg zwaar en daarom heeft Papa hem overgenomen. Ik ben naar school geweest maar alleen vanmor gen want het hout is haast op dus alweer vrij. En ik heb al weer tien sommen mee gehad. Er zijn een paar wagens mannen uit Assen geko men om een uur of half een zijn ze gekomen. We hebben een Haagenaartje gekregen en het heet Loies van Aperdoorn Buitenhof 33. (Met dank aan mevr. Ilse Dros-Beers) Foto: Ilse en Nini Beers 22

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1995 | | pagina 24