INHOUDSOPGAVE NIEUWE LEDEN In Memoriam Dick Lemstra 2 Colofon 1 Van de redaktie 1 Van het bestuur 1 Inhoudsopgave 2 Nieuwe leden 2 In Memoriam Dick Lemstra 2 Bibliotheeknieuws 3 Reacties/oproep 3 Het gebeurde (niet) op het Marsdiep 4 J.T. Bremer Zingend door de Franse Tijd 6 WJ. Kikkert Duinboeren in de vorige eeuw 8 C. Reij De kerkplein'beurs' in Oosterend 19 A.R. Wubs-Kooni Tessels prate 20 G.E. Dros D. Bakker - De Koog F. Barhorst - Den Burg J.C. van Beek - Den Burg C.M. Boswijk - Den Burg E. de Bruyn - Eierland W. de Graaf - Koedijk J. Hillen - Den Hoorn Mw. G. van Holk-Kuyper - West-T erschelling Mw. C. de Jager - De Cocksdorp J.C.M. Nauta - Oosterend FJ. Parlevliet - Den Hoorn S.A. Ran - Eierland Mw. A.C. Rozendaal-Plaatsman - Oosterend Mw. A. Rutten-Veeger - Eierland Hr. en mw. Schuit-Kikkert - Hoorn A. v.d. Vis Bzn - Oosterend J.J. Waverijn - Den Burg J. Zegel - Den Burg (vervolg VAN HET BESTUUR) gesteld. Een eigen onderkomen voor onze vereniging zou zeer gewenst zijn. Een onlangs opgerichte financiële adviescommissie verricht onder zoek naar verwezenlijking van deze wens. De commissie bestaat uit de heren J. Duin, J. v.d. Pijl, H. Bakker, C. Dros, G. Jansen en W. Kikkert. De heer J. Zwan schonk tot onze grote vreugde negentien tekeningen van A. Blok v.d. Velde aan onze vereniging. We zijn hem hier zeer erkentelijk voor. In verband met de feestelijkheden in 1995 rond onze vereniging is er in november geen traditionele lezing geweest. De ledenvergadering is gepland op 28 februari 1995 in d'Ouwe Ulo. Nadere mededelingen volgen. Dan wenst het bestuur u tenslotte veel genoeglijke uurtjes toe met ons verenigingsblad, vergezeld met de beste wensen voor het nieuwe jaar. (tekening van A. Blok v.d. Velde uit de collectie geschonken door J. Zwan) Op 9 oktober jl. overleed geheel onverwacht Dick Lemstra. Vanaf het begin was hij voorzit ter van onze vereniging, tot Gijs Oskam in januari 1987 de voorzittershamer van hem overnam. Na het overlijden van Gijs Oskam op 28 november 1987 pakte Dick de hamer weer op en oefende deze functie tijdelijk weer uit. Dick beheerde ons foto- en filmarchief waaraan hij zeer veel tijd besteedde en was bovendien betrokken bij de distributie van ons blad. Dick was een enthousiast medewerker van de dialectgroep, daar het Texels dialect, wat hij uitmuntend beheerste, hem na aan het hart lag. Hij verzamelde bijnamen en sèèggies voor onze vereniging en was een vraagbaak voor velen die nog eens wilden weten wie in de 30er jaren in bepaalde straten van Den Burg woonden. Door zijn direkte betrokkenheid bij de deportatie van de Texelse mannen in 1944 naar Assen, heeft hij over deze periode een zeer uitgebreid archief samengesteld, wat zeker een overzichtelijke plaats verdient in de Texelse samenleving. Een bescheiden man ging van ons heen. Wat echter blijft is een goede herinnering aan het vele werk wat hij voor onze vereniging heeft gedaan, Dick bedankt!

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1994 | | pagina 4