De Waalderstraat 12 De herbestrating, dit voorjaar, van de Waalderstraat, roept beelden op van het straatje zoals het er vroeger uitzag. Met ronde keien in het midden en aan weerszijden straatstenen 1 m) tot aan de stoepen. En de panden die vroeger stonden op de plaats waar nu Albert Heijn is. Op afbeelding 1 is goed te zien hoe dat er vroeger uitzag, met rechts eerst de zadelmaker C. Bakker, waar garelen en ander paardentuig aan de muur hangen en het grote huis van C. Keijser. Vervolgens de panden die later t.b.v. de Albert Heijn supermarkt (zie afbeelding 4) verdwenen zijn, nl. het winkeltje met het houten voorschot (zie afbeelding 2), dan een lang pand met een brede houten lijst met daarin drie kleine woningen, de wagenma kerij van Molenaar, een woon huis (witte gevel) en de smederij (de beide puntgevels) van J. Smit. Misschien is het winkeltje met het houten voorschot op afb. 2 wat minder bekend. Het is het winkeltje van wed. D. Roeper. Zij staat bij de onderdeur en op het witte bord boven haar hoofd staat: 'Wed. D. Roeper kruide niers- en grutterswaren'. Dat was echter niet alles wat ze verkocht, want reeds in 1882 had haar man vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein en van 1894 tot 1910 had zij dat ook. Op de plaats waar nu de links en rechtsdraaiende zuivelproduk- ten in moderne verpakking in de AH-supermarkt staan, werd voorheen, naast koloniale waren, stroop en azijn, ook brandewijn per maatje verkocht. Afb. 1 Afb. 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1994 | | pagina 14