Jaarverslag Historische Vereniging Texel 1993 Is een goed jaar voor onze vereniging ge weest. Het ledental is opgelopen tot 662. Veel aktiviteiten zijn ontplooid en vele onderzoekers konden we behulpzaam zijn. Met leedwezen vermeld ik dat de drukker van ons blad, dhr. P. Keyser, na een ernstige ziekte de afgelopen zomer is overleden. We zijn hem veel dank verschuldigd voor het werk dat hij voor onze vereniging heeft verricht. Door bemiddeling van dhr. Keyser zijn we in contact gekomen met de uitgeverij Gerja te Waarland. Toen Kitty Kikkert bereid bleek de lay-out te verzorgen, waren de problemen rond ons verenigingsblad opgelost. We zijn nu verzekerd van een goed verzorgd, betaal baar tijdschrift. Het spijt ons zeer dat ons bestuurslid dhr. J. van Hoorn wegens ziekte zich genoodzaakt zag als be stuurslid af te treden. We zijn hem erkentelijk voor zijn grote inzet voor onze vereniging. Ook dhr. H. Kuiter stelt zijn bestuursfunctie ter beschikking. Woorden van dank voor zijn jarenlan ge inspanningen voor onze vereniging zijn hier zeker op zijn plaats. Een aantal belangrijke aktiviteiten binnen onze vereniging wil ik noemen: De aanschaf van een fototoestel om panden die dreigen te worden afgebroken fotografisch vast te leggen. De voorzitter maakte onmiddellijk 20 zwart-wit foto's van belangrijke objecten; Een aantal leden volgde de cursus methodiek van de Stg. Regionale Geschiedbeoefening Noord- Holland, gegeven door mw. Katja Bossaers in de Buureton; Tien bandjes met interviews worden uitgewerkt door Ineke Stroucken en haar staf van de Volks cultuur der lage landen; Bij de officiële ingebruikneming van de molen van het Noorden waren, op uitnodiging van de 'Hollandse molen' de voorzitter en de secretaris aanwezig; Op verzoek van dhr. Reijnders uit Liessel, die een boek over de Peel in de 2e wereldoorlog samenstelde, heeft onze vereniging tien Texelse mannen die destijds in Liessel ondergedoken waren opnieuw in contact gebracht met bewoners uit deze plaats. De ontmoeting vond plaats in het huis van Mary Bakker; Bij de uitreiking van de culturele arbeidsprijs van het Anjerfonds aan Ecomare door prof. dr. Van Kemenade waren Mary Bakker en Dick Lemstra aanwezig; Op 19 juli maakten bestuursleden, redaktiele- den en dhr. Lemstra een reisje naar het Tromps Huys op Vlieland. Het was zeer succesvol; Twee leden van onze vereniging, dhr. N. Huys- man en dhr. T. Duinker, presenteerden hun boek werken over resp. de posterijen en de oesterhaven bij de Kaap. Bestuursleden van onze vereniging waren aanwezig; Mary Bakker en Dick Lemstra verleenden met een stalletje historische zaken medewerking aan een ouderendag in het zwembad 'de Molenkoog'; Gré Dros, Mary Bakker, Dick Lemstra en Gelein Jansen vertegenwoordigden onze vereniging met spullen op de Hoornder donderdag van 21 oktober; Volop medewerking verleende onze vereniging aan de open monumentendag op 11 september, met als thema 'Den Hoorn': bij de vergaderingen werd onze vereniging vertegenwoordigd door Maatje Kikkert; Willem Kikkert verzorgde een rondleiding langs historische panden; de zanggroep zong loodsen- en zeemansliederen; wissellijsten met oude ansichtkaarten uit de collectie van Annie Bakker lagen ter inzage; Op de verzamelaarsavond van 26 nov. jl. hield drs. J.T. Bremer na de pauze een lezing met als titel 'Belevenissen van een Texelaar die zich in 1872 in Den Helder vestigt'. Dhr. Lemstra was aanwezig met een tentoonstelling van kaarten uit de collectie van onze vereniging. Dhr. Bremer verkocht enige boeken waarvan hij de winst (ƒ80,-) voor onze kas bestemde; De Helderse Courant schonk 2500 foto's van Texel (tot de afgelopen 5 jaar) aan onze vereni ging, wat veel rubriceerwerk voor dhr. Lemstra met zich meebrengt; Mary Bakker, Henk Kuiter en Gelein Jansen waren aanwezig bij de presentatie van het drankje Tesselschade in het Maritiem Museum; 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1994 | | pagina 5