Tessels Prate 19 By de presentatie van het Tessels Woordenboek in het Raadhuis werd Gelein Jansen in het Tessels 'op sien Skils' toegesproken door wethouder Krynen-Bays. Deze keer in deze rubriek geen Tessels praatje door Gré Dros, maar het toespraakje van 'Tine Baijs'. 'Ja, gusterevend moest ik nag gauw wot in mekaar feugele, want Janse hep een woordeboek van et Tessels skreve en dot hep Langevelt uutgeve. Dot is lang gien kattepis. Janse is van veul markte tuus. Altoos drok en gedoenig, dan weer dut en dan weer dot, hee karnt altoos weer wot aars uut zien kont. Zien hoofd moet temet op een pentje staan hebbe, mit ok nag zien irrepels en zien politieke meneuvels derbee. Ja Gelein, gien wonder dot je af en toe in de Raad een brobbelkop en een dwarsharses bent. An de are kant, een kirl die kunstemakers, leu van de overkant, mit veul herrie naar Tessel haalt. Toch een deurdouwer, as ie wot in zien kop hep, hep ie dot nog lang niet in zien kont zitte, deer is meer foor nodig. Ik hoorde dot dot boek eerst niet opskoot, maar teuge et end hod je zeker affeseersokke an, want toen liep et os een zwiep. Je kreeg steun en hullep van veul mense en ok van ons, de gemeente. We hebben je deermee hollepe, zodat iederien et an ken skaffe. As et mitien de eerste dag nag niet uutverkocht is, moet je gien hemelsmeeuwe sien, want wot ik van je boek sien hep, toen ik et van de uutgever effe in mog kieke, sel et vast wel lope. Ik hoop dan ok, dot het jow en de uutgever gien wiendeiere sel legge. 'k Hep seit. T.A. Krijnen-Baijs 17 december 1993 wethouwer rft1 de affeseersokke an'

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1994 | | pagina 21