TARIEVEN EINDE IN ZICHT VOORDELIG SALDO 17 school), penningmeester dhr. J.N.W. Ulijn. Verder bestond het bestuur uit de leden Jb. Zijm Rzn. (wnd. secr.) en P. de Waard. In de tien jaar van haar bestaan vonden weinig mutaties plaats in het bestuur. Na drie jaar werd dhr. P. Jansen opvolger van dhr. Ulijn. Na weer drie jaar verhuisde deze naar de Postweg en vervulde dhr. J.G. Flens deze taak tot het einde toe. Dhr. R. Kok haalde voor dhr. Flens de contri- butiegelden op. Na het overlijden van 'meester' de Vries in 1953 volgde A. Lagerveld deze op in zijn functie als secretaris. Dhr. P. de Waard zat ca. vijf jaar in het bestuur en werd opgevolgd door P.J. Witte Czn. van 's Hertogenbosch. De tarieven waren gunstig te noemen. Voor perso nen bedroeg het 50 cent per maand, voor iedere koe of paard 1,- per maand. Voor aankoop van pomp en toebehoren ging men een lening aan bij de Coöp. Boerenleenbank van 5000,- met een jaarlijkse aflossing van 250,-. Een aflossing in twintig jaar dus, hetgeen in de praktijk tien jaar zou worden. Door een kleine verhoging van de prijs van het water werd een reservepot in het leven geroe pen om vernieuwingen en evt. reparaties te bekosti gen. Daarnaast was een watertappunt bij de smede rij van Kok aan de Postweg, waar men ook tanks kon vullen. Boeren buiten het waterleidingnet maakten hiervan gebruik. Dit leverde extra inkom sten voor de stichting op. Ook werd nogal eens wat leidingmateriaal verkocht aan leden, die enige uitbreiding wensten. Hierdoor kon bij de beëindiging van de stichting nog een aardig bedragje aan de leden uitgekeerd worden. Kleine reparaties werden uitgevoerd door de machi nist. Grotere problemen werden verholpen door Paagman, Oele en Jan Agter. Op de vergadering van 26 januari 1955 deelt de voorzitter mee dat bericht is ontvangen van Staat- bosbeheer. Deze instantie wil niet langer dat water wordt onttrokken aan de duinen en geeft de stich ting nog een uitloopperiode van een jaar. Hulp zal worden ingeroepen van dhr. P. Beemsterboer (ge- meentesecr. sinds 1947). Uit de notulen blijkt niet dat daardoor iets verandert in de situatie. (Dit nagegaan bij dhr. Beemsterboer die desgevraagd bevestigt dat de Gemeente hier niets meer tegen kon doen, GJ.) Tijdens de volgende jaarvergadering wordt gespro ken over verkoop van de leiding aan de P.W.N. voor 3500,-, hetgeen het bedrag is dat nog open stond bij de Boerenleenbank. Daarnaast praat men over de onderdelen van de installatie en het leiding net. Gedacht wordt aan dhr. G. de Haan van het museum in 'de Dennen', die wellicht iets aan de pompen heeft. Deze koopt inderdaad twee keer iets, in totaal voor 55,-, nl. een elektromotor en twee pompen. P.J. Witte koopt de motor en een deel buizen voor ruim 400,- en J.G. Flens de rest voor ruim 340,-. Met de P.W.N. is inmiddels overeenstemming bereikt inzake de overname. In 1957 werd de Stichting Waterleiding Zuid-Eier- land geliquideerd met een voordelig saldo van 3343,62. Dit bedrag werd verdeeld onder de 36 leden, waartoe de Gemeente Texel ook behoorde, als eigenaar van de school. het kwam er op neer dat ieder lid ca. 92,- te ontvangen had. In de laatste vergadering bracht dhr. J. Veldstra namens het Gemeentebestuur dank uit aan het No. Jl Y7Z.JL. Ontvangen van de Somma van de Zegge t

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1993 | | pagina 19