NIEUWE LEDEN BIBLIOTHEEKNIEUWS RECTIFICATIE 2 M. Bakker De Waal A.M. Bakker Den Burg H. Broekman De Waal K.A. Brons Den Burg N.H. Collou Oudeschild J.A. Does Oosterend P. Druif Eierland G. Eelman De Waal B. Heitstra Den Burg M. Hoogenbosch Den Burg J. Kikkert Den Burg J. Kiltz De Koog Th. Klaassen Assendelft Th. Molenaar Den Burg J. Rommets Den Hoorn I. van Sambeek Huizen N. v. Sikkeleras Oudeschild P. Schmidt Den Burg W. Veeger Den Burg H. Venema De Koog C.W. Verberne De Koog CJ. Visman De Cocksdorp H. Vonk Den Burg R. v.d. Wilde Den Burg T. Witte Den Burg Tot onze spijt is in ons vorige nummer (26) onder het artikel 'Het gebeurde op het Marsdiep' de naam van de schrijver niet vermeld. Dat is de heer Jan F. Bre- mer uit Wieringerwaard. Onze excuses hiervoor Ontvangen van: Mevr. C. Hin: div. boeken betreffende de Wadden en visserij; Dhr. J. v.d. Pijl: 4 nummers Contactblad Van Zeeuwse Stam; Mevr. I. Duinker-Boot en mevr. N. Slaman-Witte: bidprentjes; Mevr. Dogger-Weijdt en mevr. Traill-Rab: diverse vergunningen; Dhr. F. Schellingen reglement accordeonclub Avanti; Dhr. J. Beekman: de 'Zwoegers' op Texel door H. Koens; Dhr. W. Keijzer: liedjes en verslagen reisvereniging Oosterend jaren '50-'60; Dhr. A. Bakker: twee tekeningen restauratie NH kerk Den Burg; Dhr. W. Maas: diploma en oorkonde; Dhr. G. v.d. Kooi: reglement van orde van de vergaderingen van de Raad der Gemeente Texel; Dhr. Th. Timmer: Kuukelehaantje Kippekont, door hemzelf geschre ven en onlangs uitgegeven; Uit de nalatenschap van A. Bakker-de Grave: foto's van de Cocks- dorp; kopie Openbare Verkooping Ruimzicht, Melle, Breda en Burst 1909; kopie Geslagt Register Maichiel Schoenmaker Azn geboren 1855; kopie dagboek Simon Lap, periode januari 1945-maart 1945; In bruikleen gekregen van de VVV: ingebonden Texelse couranten 1960 en 1962 en 1966 t/m 1976. Aangeschaft: Tussen dijk en duinenrij II door Klaas Bonne; De Noordzee door P. de Wolf; Zoeken en Schrijven, handleiding bij het maken van een historisch werkstuk door P. de Buck e.v.a.; Onderzoek in het Rijksarchief in Noordholland door HJ.A.H.G. Metselaars; Texel van 1900 tot nu door A. Zuydweg. Iedereen nogmaals hartelijk dank. Heeft u nog spullen voor de bibliotheek? Dan graag even een tele foontje naar M. Bakker-Zijm, tel. 12113 of J.C. v.d. Pijl, tel. 15515. Wij zien u graag eens op een bibliotheekavond. U kunt dan alles inzien wat we tot nu toe hebben gekregen en gekocht. Ook is het mogelijk een boek te lenen. De heer D. Lemstra is druk doende alle foto's overzichtelijk in mappen op te bergen. Deze zijn nog niet in de bibliotheek. In september zijn we er weer op de 3e dinsdag vanaf 19.30 uur in d'Ouwe Ulo. Tot ziens! FIETSENDIEF In 1928 had nog niemand op Texel een slot op zijn fiets. M.S. Langeveld zette bij z'n schuurtje in de Molenstraat zijn oude rijwiel even neer en een 'omventer met naphthaline-balletjes' reed er mee weg. De weduwe Saris, die dat zag, lichtte de groenteboer (M.S.) in en die liep naar de politie. De boot was toen juist vertrokken en een telefoontje naar Den Hel der was voldoende om de dader met de fiets daar op te vangen. De ontknoping: de 'dader' had voor anderhalve gulden een fiets gekocht van de melkboer Kees de Waal, die de eerdere gebruiker was van dat gebouwtje in de Molenstraat, maar inmiddels benutte die een schuurtje aan de Hollewalseweg. De venter had zich vergist en was van het verkeerde schuurtje met de fiets (van M.S.) vertrokken, terwijl de fiets van Kees de Waal nog op de koper wachtte. (CJR)

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1993 | | pagina 4