Van de redaktie. BIBLIOTHEEKNIEUWS Een nieuwe lente, een nieuw geluid. In dit geval gaat dat nieuwe geluid over, soms zeer, oude dingen.Zoals over de vondst die Willem Kikkert deed en het detectiveverhaal dat daarop volg- dc.Dat geschiedenis ook speels kan zijn wordt duidelijk uit de inzendingen van Jaap Vlaming - een onoverwinlijk verhaal- en Paul van Heer waarden die spelletjes met "bonkies" doet. Met elkaar krijgen we een duidelijker beeld van de geschiedenis, zie bijvoorbeeld de aanvul lingen die Sjaak Schraag geeft over de Tempe liers en de inzendingen van Miriam Klaassen over de boerderij IJsselstein en van Niek Witte over de gladheid. Een gevarieerd nummer dus, zowel naar onderwerp als naar tijd. Een hele tijdsperiode bestrijkt Wil Kcyser, met het ver haal dat ze na veel onderzoek in elkaar zette over de Doopsgezinden en instuurde, omdat ze vond dat de redaktie niet alleen het blad hoeft vol te schrijven. Een mening die gelukkig wordt ge deeld door veel leden van de Historische Ver eniging, die op die manier het blad tot een echt verenigingsblad maken. De afgelopen maanden mochten we ontvangen voor de bibliotheek van: de heer Th.van Heerwaarden: VVV gids van 1926 met kaart, de heer v.d.Schoot: Stemmen van de overkant en 100 jr. polder 't Noorden, mevr.G.Barhorst-Smit: 3 foto's van Texel, mevr.C.Hin: foto's reünie Westergeest, de heer G.Bakker: foto feesten kroning Koningin Wilhelm in a, de heer P.Daalder: div.kopieën aanplakbiljetten '40 '41 en koopakte 1913, mevr.A.Dros-Koom: kalender en kasboekje 1965 met aantekeningen en foto, de heer C.Hoogerheide: Mededelingenblad CBG sept.'89-sept.'92 en Contactblad Van Zeeuwse Stam mrt 1988-dec.l992, de heer B.J.M.Verschoof: De twee verdwenen lepe- laars(De geheimen van Texel) door Jean Ollivier en 25 jaar werkweek v.d. Mgr. Ariensschool op Texel met div. foto's, de heer D.Zuidewind: div. oude Texelaars, de heer A.Bakker: kopieën artikelen over Pink sterbruid. Een huis voor twee kwartjes p.w. en Den Hoom bracht een offer voor zijn kerk, fam.J.Kuip: bidprentjes, rouwcirculaires, geboorte- en ondertrouwkaarten, de heer J.de Waal: oude Texelaars, 25 jaar Coöp Aankoop Ver.Texel 1960, div. foto's en Helderse Courant125 jaar Polder Eierland. Uit de nalatenschap van mevr.A.Bakker-dc Grave: de stambomen Barhorst, de Porto, Ran, Zijm, Maas, Hopman, Backer/B akker, Plaatsman, Schagen, Dogger, Mossel, Daalder, van Heerwaarden, Zegel, Moerbeek, Corn.Pz.Bakker, v.d Schans, Spreeuw en nog niet afgemaakte stambomen Kiljan en Rijk, Kwartier- statenboek Den Helder, Impost op het begraven, Levensgeschiedenis van Fredcrik v.d. Vis, 2 Tesselse skeurklcnders, Bijdragen v.d. geschiedenis van het Bisdom Haarlem door J.C. v.d. Loos, Texel bij de kop, 25 jr. Stichting Bejaardenzorg Texel, kopieen van Rapport betreffende den aanleg van een tram op het eiland Texel, Vlugschrift. Een toekomstbeeld van Texel en Den Helder door De Spikerkoning en Hollandtrek in 1794 uit Ned.Volksleven. Van de heer W.J.Kikkert kregen we zijn boek Texelse verhalen en van de heer J.C.v.d. Pijl zijn boek Buurtschappen op het oude Texel. Aangeschaft is het boekje "Met Kees de buurt op" door Kees Zuidema. Iedereen nogmaals hartelijk dank. Mevr. A. Langeveld - v.d.Voorn heeft aangeboden diverse werkzaamheden in onze bibliotheek te willen doen en we hopen dan ook dat ze net zo veel plezier aan dit werk mag beleven als wij. Heeft U nog spullen voor de bibliotheek, dan graag even een telefoontje naar NIEUWE LEDEN E.A .Rijk F. en A Visser F. Witte R. van Wees A.A.G. Vlierhuis J.M. Vlaming R. v.d. Tempel D. Smit S. v.d. Slikke P.W. Roeper J.C. Ran A. en W. Nieuwkerk Jac Kooger C.G. Hin G. Dros A. Dijksen R. v. Damme J. de Boer A. Barhorst-Brans J.N. Barhorst M. Bakker-Zijm tel: 12113 J.C. v.d. Pijl tel: 15515 De Koog Den Burg Oudeschild Hilversum Breda Oosterend De Waal Den Burg Den Burg De Waal Den Burg Oosterend Den Burg Den Burg Drachten Den Hoorn Almere Den Burg Oosterend Den Burg 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1993 | | pagina 4