TESSELS PRATE. Uitspraken van Tesselaars hebben soms een lang leven. Gevleugelde woorden zijn het vaak geworden en de erbij behorende anekdotes worden met naam en toenaam bij allerlei gelegenheden opgehaald. Sommige van die uitspraken zijn gekenmerkt door een creatief taalgebruik, andere zijn vaak ongewild humoristisch. Hier volgen er een aantal: Een vrouw uit Oudeschild die nogal "ferskote" was bij een bezoek aan de Rooie Zéé (vuilnisbelt) vertelde: "D'r liepe rotte as kniene met steerte as horeseele!" (koeietouwen) Een vrouw uit Den Burg zei: "Donker-swart staat me keurig-kant!" Een door een onfortuinlijke stroper kort samengevat drama: "Ik skoot en toen kon de spaniel ok in de zak...." Een toerist vraagt aan een zeer gebruinde Oudeschilder schipper:" Hoe komt u zo bruin?" Antwoord: "Dróóghouwe!" Iemand die voor het eerst een ijsje at sprak: '"t Liekt wel of ik een hap fan de dóód in me bek hèèw!" Het excuus van een alcoholist: "Ik drink maar, want het ete is ok duur." Een man in Oosterend merkte op over zijn stadse schoonzuster: "As ze die jurk anhet fan dat gerdienegoèd is't net zo'n róókte sköör." Bij de opening van de allereerste bioscoop op Texel zei iemand:"'tKost wat 't kost, maar fóóran zitte zei ik!" Over electriciteit en waterleiding zei iemand: "Knoppieslicht en kraantjes water." Een vrouw in Oosterend,die al haar kuikens dood vond, zei:"Oê, kiek-ers wat alderliefst, alle kukeltjes dóód!" Over zijn grootvader die als koloniaal in Indië was geweest zei iemand: "Me oppa had een retèètter op sien rèèg en deer fersloeg-ie olifante mee en wilde farrekes!" Toen men iemand vroeg: "Wat is er met je oog?" was het antwoord:"Me óóg me óóg mekeert niks, ik ken d'r alliên niet mee siên!" Het zien van een toerist in korte broek met wel erg lange witte benen ont lokte een Koger de opmerking:" Die mag de stutte fan sien skijthuus welders karebeléjeme Veel van de hier weergegeven uitspraken zijn al zeer oud, andere van recentere datum. Waarschijnlijk kunt u dit aantal zelf uitbreiden De humor ligt op straat! G.E.Dros. INHOUD Colofoon - 1 Van het bestuur 1 Van de redactie 2 Bibliotheeknieuws 2 Nieuwe leden 2 Reacties 1 3 Reacties 2 3 Reacties 3 3 Romeinseruiters op Texel 5 "'t Is glööd, 't peerd7 Archeologisch onderzoek '92 8 't Gebeurde op't Marsdiep 11 4.5 eeuw Doopsgez. Gem. 14 Bikkelen, een oud spel 19 Tessels Prate 20 20

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1993 | | pagina 22