BIBLIOTHEEKNIEUWS Veel mensen hebben de afgelopen maanden weer spullen aan de Vereniging geschonken. Hiervoor nogmaals onze hartelijke dank. We ontvingen van: Mevr. A. Oskam - v.d. Sterre: Heruitgave van Gids voor Texel, Watersnood 1775/76 en De nieuwe haven van Texel, div. nrs. Tijdschrift Texel van de Tex. Museum VerGids voor het eiland Texel, uitgave WV, "Wonen rond de Hoge Berg" door P.J. Wolte ring, kopie van Vlugschrift: "Een toekomst beeld van Texel en Den Helder" door de Spi- kerkoning van Texel, kopie van Texel in 1813- '14 uit Historisch gedenkboek van Neerlands onafhankelijkheid in 1813 door H.J. Boldingh, kopie catalogus van Eyerland gelegen op 't eiland Texel 1840, kopie van "Voer den Land bouw gegeven voor den Jare 1838" door den Gedelegeerde Commissaris van het Hoofd bestuur van Eyerland P. Langeveld, een stuk uit een anoniem dagboek over de 2e we reldoorlog en "Strandingen op Vlieland 1824/ 1901" door M. Hoedemaker. T. Stoelinga: Welkomstlied tgv. bezoek ZDH. Monseigneur Callier en huldigingslied Prof. Keesom. fam. Schuyl-Koorn: 9 Den Burger Dorps couranten en een serie TC3. F. van Lare: Tijdschriften "Het zeilend zeeschip" Sept. 79, "Spiegel der Zeilvaart" Juli 79 en "Tagrijn" 1974 t/m. 1983. G. Jansen: 5 stuks "Stemmen van de Over kant". P.Luyckx: Het geslacht Corn. Pz.Bakker. M.J. Bakker: 2 boekjes "De Gravenserie in deZ.W. Pacific". mevr. C. Hin: '.Opgetekend en niks gelo gen" door W. Barnhard en P. de Vries. J. v. Hoorn: Jaarverslagen Gemeentewer ken 1956/1983. S. v. Swinderen: Dienstregeling van de N.V.TESO 1948. mevr. A. Paagman-Bakker: 18 Texeltoeris- ten, De Dorpsbode van Schiermonnikoog,blad Westfriese Families Nov. '77 - Mrt '91, Den Burger Dorpscouranten, De Waalder dorps krant ingebonden, div. andere dorpskranten en verenigingsbladen en catalogus leesbibl. J.H. Brügemann. mevr. M. Swama-Koning: Kersbrief 1818 van Neeltje Daalder. J. v.d. Pijl: Stormvloed van 31 Jan/1 Febr. 1953, 2 foto's van kaarten van Texel en diverse krantenknipsels. W.H. Bakker, Beatrixlaan: kopie van Acte van Veiling 1875, huurcontract 1885 en Borgtocht 1885. P.J. Jansen :Een schrijven van de Ned. Sier- teeltcentrale 1936, Landbouwcrisis-organisatie 1938, Ned. Centr. voor Eieren en Pluimvee 1941 en Bureau voedselcommissaris voor NH., afd. aardappelen 1940. R. van Ginkel: "Groen-Zwart Texels in het hart". Over de articulatie van identiteit op een Nederlands Waddeneiland door R. v. Ginkel. W. Maas: ingebonden Katholieke Illustraties van 1958 en 1959. mevr. M. Kikkert-Lap: ingebonden "De Spiegel" Mei-Sept. 1961/'62en 1964. mevr. C. Keijzer-Bakker: 4 albums sigaren bandjes en suikerzakjes. mevr. C. Rijk-Koster: militair overlevings pakket. Drukkerij en Uitgeverij De Walburg Pers bv: "Op het strand gesmeten". "Vijf eeuwen potvis strandingen aan de Nederlandse kust." A. Eelman: enige bidprentjes. J. Nauta: overzicht oud fotoarchief van de Fa. Nauta, samengesteld door A. Paagman. J.T. Bremer: "Het Sint Elmusvuur" en "Het Kerkhof in de Wierwaarden". Aangekocht: Zeevarenden op de Koopvaardijvloot om streeks 1700 door Dr. P.C. van Royen, "Port Natal v.v." door Anne Hacquebord, "Souw- tje de Wijn, leven en illustraties van een Texelse kunstenares" door Th. Timmer en H. v.d. Klift en Gids voor de vogels van Texel door Adriaan Dijksen. Het fotoarchief werd flink uitgebreid door foto's van mevr. N. Slaman-Witte, mevr. I.Dros-Beers, mevr. J. Rijk-van Heerwaarden, mevr. P. Bakker- de Graaf en uit de nalatenschap van mevr. Schra- ma-Lap. Dia-negatieven kwamen van J. Kramer. U bent van harte welkom op onze bibliotheek avonden op de 3e Dinsdag van de maand. De maanden Juni, Juli en Augustus zijn we echter gesloten. Mocht U nog spullen hebben, die U kwijt wilt, dan kunt U altijd terecht bij ondergetekenden. Plezierige zomer toegewenst en tot September. M. Bakker-Zijm, tel. 02220-12113 J.v.d. Pijl, tel. 02220-15515 2

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1992 | | pagina 4