VAN DE REDACTIE 2 beheert het fotoarchief, vragen hiero ver kunt U bij hem kwijt. De biblio theek mocht weer interessante zaken van leden en sympathisanten ontvan gen. Hierover zwaait mevr. M. Baker de scepter. Door al deze giften en aan kopen blijft de "bieb" dus interessant De meeste artikelen in dit num mer kunnen ondergebracht wor den in het thema "gezondheids zorg". Een artikel aan de hand van poststukken uit de vorige eeuw handelt over de bes trijding van de cholera, die op Texel overigens niet zo hevig was als in sommige grote steden. Over de "rotkoorts", oftewel vlek- typhus aan boord van schepen die in de 18e eeuw op de Texelse rede kwamen, handelt een artikel van de heer J.T Bremer, het tweede in zijn serie "Het gebeurde op het Marsdiep", waarvan we het eerste deel in ons vorige nummer plaat sten. Het artikel uit het NedLandbouw Weekblad (1929): "Een dag uit het leven van een Texelse boerin", word t ingeleid door een klein his torisch overzicht van het boerin- nenle ven op Texel in de 18e en 19e eeuw. Over een arbeidersvrouw die een standbeeld verdient, gaat een ander artikel, ons toegezonden door een abonnee. Veel Oosterenders zullen zich de wijkverpleegster zusterMulder en de vroedvrouw juffrouw Henkes herinneren: o.a. over hen wordt verhaald in een artikel over Texelse vroed vrouwen. Waar de Kiljannen vandaan ko men leest U in het stukje van een van de stamboomonderzoekers. We hebben weer ons best gedaan en wensen U veel leesplezier. Bel, of liever - schrijf ons eens met aanvullingen of op- en aanmer kingen De Redactie AU: 111 Tf :.'xL/b -:-:j xv Van diverse mensen mochten we de afgelopen maanden boeken, foto's, kranten, etc. ontvangen. Alle gulle gevers nogmaals hartelijk dank. Ontvangen van: dhr. W.v. Heerwaarden: "Texels Verlossing in 1813", door W.J.Mets en "Onder de Burger Toren is Texels Fol klore herboren." Mevr. Bakker-Zuidewind: een aantal foto's van Oosteren ders. Dhr. J. Beumkes: kopie statuten St. Bejaardenzorg en opheffing armenkamers. Dhr. J.Th.Bremer via dhr. G.v.d. Kooi: kopie van t dagboek Klaas Kaan Albzn (1823-1870), die van 1845- 1850 op Texel boerde. Dhr. J.C. Dros: kopie werk stuk Lagere School Midden- Eierland (pl.m. 1938) Mevr. M Keijser: "Het kamp aan de bosrand" door Arie Haaks. "Feestwijzers Landbouwten toonstelling 1908", Catalogus land- en tuinbouwtentoon stelling 1925. Overzicht deel nemersprogramma Concours Hippique Land- en tuin bouwtentoonstelling 1925, Kon i nginne-can ta te gezon gen te Texel t.g.v. inhuldi gingsfeesten H.M. Wilhelmi- na 1898. Welkomstlied "De Dageraad" 1908, kopieën van familiefoto's. Dhr. S. de Waard: jaarverslag Culturele Raad '53-'54, '55-'56, jaarverslag N.V.TEM (1950), deelnemerslijst gastendajf 550 jaar stad, oude Texelse couranten. Dhr. KL Uitgeest: Reglement v.d. Vereniging Texel tot bestrijding van TBC onder het rundvee en van andere veeziekten, Reglement der onderlinge rundveeverzeke ring "Texel" 1930, Statuten en H.H. reglement der Coöp. Zuivelfabriek "Eendracht". Voorwaarden van verzeke ring v.d. afd. Verplichte Verzekering enVrijwillige Verzekering Algemeen Ziekenfonds "Texel". Dhr. K. van Empel: "De Spiegel" 2 April 1955, met daarin "De Opstand der Georgiërs." Mevr. J. Kager-Witte: Ont werp structuurplan Gem. Tex. '77-'78, ontwerp Inventa risatie- nota t.b.v. de Wel zijnsplanning van de jaren 1982-1985. Dhr. G. Jansen: kopie uit de geschiedenis van Texel in het algemeen en die van het dorpje Den Hoorn in het bijzonder, door J.A. v.d. Vlis, jaarverslagen Brandweer 1989 - 1990, jaarverslag 1990 "Molenkoog", overdracht R.S.G./LBO 1991, kaart Molenroute Texel, Wieringen, kop Noord-Holland en verschillende boekjes Bruilof ten en Partijen. Fam. J. Koopman: kopie van het Adresboek vanTexel 1948. Dhr. H. Keijser te Zandvoort: kopie van het Administratie- Boek van-de Buuren van Hogebergvanaf 1838. Dhr. K. de Porto: Die Trach ten der Völker Van het begin der geschiedenis tot 1900, door Albert Kretschmer en Dr. Karl Rohrbach. Dhr. A. van Heerwaarden: twee albums familiefoto's.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1992 | | pagina 4