BIBLIOTHEEKNIEUWS Doordat de bibliotheek zich steeds verder uit breidt, was assistentie wenselijk geworden. De heer J.v.dPijl zegde toe diverse werkzaam heden te willen verrichten. Hiervoor onze dank. De afgelopen maanden mochten wij ontvan gen: Van mevr. M. Kikkert-Kuiper: "Vlakbij mijn hoofd wat afgedwaalde schapen", door Linder Kuiper en een cassettebandje van de zangroep v.d. Historische Vereniging. Van Prof. C. de Jager: Tijdschrift "de Redding boot". dec. 1990 en een brief uit 1864. Van mevr. I. Boerhorst: kopie artikel Tessel schaap uit Algemeen en Beredenerent woor denboek der Natuurlijke Historie 1769, door Charles Papillon. Van dhr. Leen te Den Helder: kopie prent 1799 Russische en Engelse vloot voor Den Helder. Van mevr. N.v. Apeldoorn-Beers: Kabaa: "Kaalkop" door pater M.J. Witte. Van dhr. G. Jansen: De laatste storm Paal 9. Van een Zwitserse mevrouw: 40 glasnegatie ven en VW Toeristcnkaart van Texel. Van mevr. A. Paagman-Bakker: Schiermonni- koger Geslachten, door H.D. Teensma, 35 stuksDe Dorpsbode" van de Ver. Dorpsbe lang Schiermonnikoog, Proefdruk Kroniek van Den Hoorn, oude Texelse couranten en dorps kranten. Van dhr. C. Reij: kopieeën oude rekeningen. Van mevr. T. JimminkTOele: foto met daarop J. Bakker, boer en wagenmaker. Van mevr. A. Krijnen-Eelman: Overzicht Tex. Vissersvloot 1898, lijst van Doopsgezinden die allen in 't zelfde jaar hun belijdenis deden, 2 foto's van de Waalderstraat, 1 foto met sme den en een ABC op het 25-jarig jubileum van de Smedenbond. Van dhr. D. Dros: foto met daarop dhr. J.v.d. Wal met weerboompje. Van mevr. Irene Maas: aantal familiefoto's. Van dhr. S. de Waard: Onder de Burgertoren is Texel's folklore herboren. Verwantschapsover zicht H.M. de Koningin met enige beroemde persoonlijkheden. TESO jaarverslagen, alsook van Brandweer, MZW-project en RST, bevol kingsstatistiek TX per 1 jan. 1891. Verhaal van een Verpleeghuis (Texel). Bestemminsplan "De Krim" en "De Mars" en nog diverse naslagwer ken. Van mevr. D. Sambeek-Schrama: een aantal foto's. Van dhr. C. Witte te Den Bosch: 2 kaarten van Texel, kopieeën obligaties Haven Oudeschüd en een Tex. courant van 1920. Van Gemeente Texel: nota behoud schapen boeten 1991. Zelf aangeschaft: Kroniek van Den Hoorn door A. Paagman-Bakker. Uit de nalatenschap van mevr. Groeneveld- van Westerhoven mochten wij Texelse Ge slachten II ontvangen, waar vooral de afdeling Genealogie heel blij mee is. TC 3 1990 en de Zondagskrant hebben we laten inbinden, zodat ze makkelijker door te bladeren zijn. Dit alles en nog veel meer kunt u inzien op de 4e Dinsdag v.d. maand in d'Ouwe ULO. Heeft u nog foto's, kranten, tijdschriften, bid prentjes. boeken, enz.voor de bibliotheek, even een belletje naar 12113 of 15515 en we komen de spullen ophalen. Alle gevers nogmaals hartelijk dank. M. Bakker-Zijm en J. v.d. Pijl. RECTIFICATIES. Het artikel "Smeden en Wagenmakers" was gesigneerd - R. Huijsman Rzn - dat moet zijn: N. Huijsman Rzn. Op bdz. 14 linksonder is per abuis niet doz'- foto van Smederij Kuipers in Den H00..1 geplaatst. Tweede van rechts: Jur. Kuipers. Dak uiterst links: "Martha^s Hoeve De schuur was de wierschuur van Duinker. 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 5