WIST IJ DATvan de 5800 Texelaars in 1905 maar 150 een fiets hadden. TESSELS PHATE Ik heb een fijne kindertijd gehad in Den Hoorn, met een lieve ver standige moeder en een hardwer kende vrolijke vader met veel humor. Mijn vader zat vol ouder wetse grapjes en plaagspellctjes, die ook hij op zijn beurt wel van zijn vader gehad zal hebben. Ik geef hier wat voorbeelden uit zijn repertoire Als we aan tafel b.v. erg druk waren, had hij de volgende truc: met opgeheven vingeren gespan nen luisterend zij hij: "Luuster Als het dan stil was volgde: "Eenpeerdmeteen kluuster!" Ook had hij van die voor een kind geheimzinnige nep)- dreigementen, die je toch half serieus nam: "Dénk erom hoor, of ik zei je neus tusse twie ore houwe Of: "Je gaat foor straf met blóóte biene te bèèdEn ookPas op hoor, of ik geef je met Japie fan Kasse mee (de voddeman) Op z'n schoot gezeten en elkaar aankijkend was er een raadsel achtig spelletje waar je nooit genoeg van kreeg; hij pakte je bij je oren, beet en vroeg:"Hei-je welders in een boer sien korrepe- veld zete Toen de boer fan deuze kant kwam, ging-ie toen dje kant op waarbij steeds je hoofd flink heen en weer werd geschud. Bij de vraag een verhaaltje te ver tellen, volgde, als hij geen zin had: "D'r was ers een manLuus ter dan D'r was ers een vrouw Luuster nou D'r was ers een jonge die heette Piet'k Skei er uut want je luustert niet Had hij genoeg van het gehobbel en gerag op z'n knie, dan zei hij met een pijnlijk gezicht: "Ooenou ken ik niet meer, ik hèèw een bonkie in me knie Op de vraag: "Wat ete we?", volgde steevast: "Vraagsteerteen pruum wortels Ik besluit met zijn twee aftelvers- jes, (wellicht afkomstig uit Oos terend "Eune deune dip zeuve kale kip zeuve kale broekemanne eune deune dip." "Gort in 't zakkie, meel in de kist, moeder zei betale as de week om is. G.E. Dros. Toen de boer van dis kant kwam ging-ie toen deuze kant op Toen de boer fan aUekantekwam, ging-ie toen alle kante op 24

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 26