WIST U DATOudeschild een "Ouwe Beppies dag" had op zaterdag voor Pinksteren (Kinderen zongen en dansten op straat en daarbij werden voor 1906 centen opgehaald. Wagenmakerij Schot. 1928-1953 R. IJska. Hij had de smederij in een door Thomassen als pakhuis gebruikte schuur. Smederij IJska. v.l.n.r. R. IJska, Henk Barhorst en onbekende. 1941 1953-L. Witteheden nog op dezelfde plaats. Smederij aan de Polderweg. (lage kant) 1912-1918 H. Neijens, die met Paagman was mee gekomen uit Kloosterburen, overleed jong aan de Spaanse griep. J.W. Paagman zette het bedrijf van Neijens korte tijd voort. Plm. 1920 Thomassen Ruuls met "Machinale machine smederij". Herstelplaats voor stoom- en dorsmachines. Ook hooi- en stroopersen met motor kracht. 1926 vermeldt een advertentie: "Chr G. Dontje, v/h. monteur bij E.C. Thomassen, is overal te ontbieden voor reparaties aan stationaire motoren, tractors, stoom- en dorsmachines en verkoop motoren. De Waal no. 76." 1910-plm. 1918 L. H. Schot in een woonhuis/werk- plaats even voorbij de smederij van H. Neijens. Inl907 kwam Schot in de wagenmakerij v.d. Wed. Geus, doch toen haar kleinzoon in 1910 zelf als wagenmaker kon optreden moest Schot een andere plaats zoeken. In plm. 1918 gaat Schot naar de Wageningseweg, Eierland, tot 1922. Ik wil niet nalaten om ook Uw belangstelling te vragen voor het Wagen- en Agrarisch Museum te De Waal. Daar in de smidse demonstreert nog de oude smid J. Kiljan en is ook de sfeer nog te ruiken. Jan KiIjan in de smidse van het WagenmuseumDe Waal. Bronnen: Gemeente Archief Texel Het Eiland Texel van Allan, 1856. Notulen Tex. Smedenbond van J.C. Dros. CJ. Reij. Smeden en/offamilieleden. Wagenmakers en! of familieleden Ieder bedankt voor het verstrekken van informaties en/of het beschikbaar stellen van foto's. Aanvullin gen en of verbeteringen zijn bijzonder welkom. De Koog, Sept. 1991 R. Huijsman Rzn. 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 21