VAN DE REDACTIE Het tweede nummer in de serie "Beroepen op Texel" BIBILIOTHEEKNIEUWS De afgelopen maanden mochten wij het volgende ontvangen: Van dhr. J. v.d. Pijl: Tragedie op Texel door J. A. v.d. Vlis,foto's, oude rekeningen en een copie van "Het bergen van goud en zilver uit de "Lutine." Van dhr. K. Kaldenbach: Archiefdozen en een copietje van Gem. indeling N.H. Van mevr. A. Bakker-de Gravè: Telefoongids 1976-77. Van dhr. G.v.d. Kooi: een copie van Memorial der Neeringdoende Lieden 1776, uit Gem. Archief Van dhr. G. van Heerwaarden: Bewijs van Aandeel v/h C.R. Keijser en Co en oprichtingsacte. Van dhr. G. Kikkert: Copie van Extract hoofdelijke omslag der Gem. Texel 1913. Van dhr. J. Zijm: "Moete ze d'r uut burgemeester door Femmy Witte en Theo Timmer, Dagboek van een kerk op Texel door A. Paagman- Bakker, bidprentjes, foto's, herinneringsalbum H.M. Wilhelmina, extra nr. Kath. III. overlijden H.M. Koningin Emma, reproductie Stenenplaats, van locomobielen naar turbogeneratoren, 50 jr. electriciteit op TexelTexelfoto's en prentbriefkaarten door J.A .v.d. Vlis, Almanak voor Helder, Texel, Vlie land en Terschelling 1877, Texel kampeergids 1948, Gids voor het eiland Texel, uitgave VVV, kalender KTF1966, boekje 550 jaar stad, re ceptenboekje en oude rekeningen. Van dhr. G. Jansen: Aardrijkskunde van het eiland Texel door P. Deuze- man, copie van Almanak voor Texel, Vlieland en Terschelling 1875, overzicht van Texelse vissersvloot uit Almanak 1899, vrachttarief 1917 en Energieopwekking door middel van een oude windmolen. Van dhr. J. van Exel: copie van plakboek fam. Thomassen. Van mevr. C.J. Rijk - Koster: oude Texelse Couranten. Van dhr. F. Schellingen verzeke ringspolis 1925. Van dhr. H. Snoek: copie van VVV brochure, advertenties en prijscou rant. Van mevr. J. Witte-Rab handelsboek J. Rab 1913-1927 en aanteken-boekje. Uit nalatenschap van mw. Beers: geboortekaartjes. Van dhr. C.v. Heerwaarden: stamboom Buysman. Van mevr. C. Hin: bestemmingsplan buitengebied. Van dhr. C. Reij: Paarden,zee honden en menschen door Mary Pos (Uit: Wolken, wind en water.) Van dhr. M. Boon: Gids voor Cocksdorp en omgeving plm. 1933 Zelf aangeschaft: Texelse jutters door Aad Schol en Redden en Bergen bij nacht en ontij door Ger v.d. Berg en Wim Kalkman. En- als klap op de vuurpijl kregen we van dhr. D. Zuidewind het boek "Het Tessels" door S. Keijser.- We zijn daar ontzettend blij mee en willen hem- en alle andere gevers heel erg bedanken. De bibliotheek is nu gesloten tot de 4e Dinsdag in September Dat neemt niet weg, dat U altijd met spullen bij ons terecht kunt. Gooi toch vooral niks zomaar weg, denk aan de vereniniging. M. Bakker-Zijm tel. 12113 Geachte leden 2 Het eerste heeft blijkbaar de tongen in beweging gebracht en daarover wrijven wij ons als redactie in de handen, ftet betekent immers dat mensen door onze artikelen aangesproken worden. Natuurlijk zijn wij nooit volledig en biedt zo'n thema als "Manufacturen en Woninginrichting" veel meer dan wij, - ook met veel zoekwerk en grote inzet van tijd en energie, - kunnen behappen. Daarom zij wij ook blij met Uw reacties. Willen die echter effect hebben, dan is een telefoontje vaak te weinig en kunnen we alleen met schriftelijke reacties het verhaal vollediger maken, of verbeteren. Wilt U die reacties dan naar de redactieleden sturen: de secretaris is bestuurs-secre- taris en niet van de redactie. In dit nummer vindt U veel over zuivel. Tenslotte staat Texel bekend als schapeneiland. Nu denkt men bij zuivel meer aan koeien: ook de verwerking van koemelk komt aan de orde. Schapekaas is naast de schapeboter toch al heel lang onderdeel van het menu geweest. Daarom is het ook een onderwerp waarvan vrijwel iedereen uit eigen ervaring iets weet. Wij werden door het aantal pagina's beperkt, maar van U horen we graag wat. Hetzij als aanvulling op de zuivel of als bijdrage voor het nieuwe nummer. "Smeden en wagenmakers!" Wilt U zo vriendelijk zijn om bij het overmaken van Uw contributie naast de naam van het lid, tevens het adres en huisnummerin de "omschrijving" te vermelden Er zijn veel leden met dezelfde achternaam en voorletters, waardoor het veel moeite kost te achterhalen welk lid de storting doet I Bij voorbaat dank! De Penningmeester.

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 4