17 Joh. D. Bakker, korte tijd in de Warmoesstraat, doch later in de Weverstraat, nu Ria's Winkeltje; Zuivelfabriek "De Eendracht had een filiaal met winkel op het Schildereind van 1934 tot 1937 en daama in de Kogerstraat totl963 met filiaalhouders J. Huizinga tot 1953 en daarna A. Slegh. Q. 'Witte Jransz. en 1b. Witte van 'Jlelianlbus' Arie Wuizinga 'Wzn. voor 't café Schoonoord" Arie moest reeds teeljong beginnen en ventte al voor vader W. Wuizinga. Job. D. Dalfer, of wel Wan 'Bakferinde Warmoesstraat Melkboer met ringbaard. Wie weet wie Crisisjaren Het crisismelkbesluit van 1935 schreef o.a. voor, dat voor het verhandelen, vervoeren en afleveren van consumptiemelk een "bezorgersvergunning" noodza kelijk was die de slijter steeds bij zich moest hebben. Op de rijwielen/ kar/ bakfiets, waarmede melk vervoerd werd, moesten naam en adres vermeld staan. De vele slijters waren een vertrouwd beeld in de straat - 's morgens, maar ze hadden het moeilijk, omdat ze hun klanten verspreid over Den Burg moesten bedie nen. De concurrentie was groot, omdat de omzet in Den Burg nauwelijks een redelijk bestaan bood aan de vele slijters. Een middenstander had vaak meerdere slijters tot klant en voelde zich dan verplicht ook hun melk of melkproducten af te nemen, zij het dan om de week of maand. De slijter streed om de gunst van de huisvrouw, waar die ook in Den Burg woonde en ventte twee maal daags en tot 1932 ook 's Zondags morgens. Stroomer in de 'Binncnèurg Prijzen waren ongekend laag. In 1932 bood C.H. de Waal, Binnenburg 1, aan: prima Edammer voor 1 gulden, roomboter 50 ct. p. p. en Leidse kaas voor 25 ct. p.p.; Joh. D. Bakker nog in de Warmoesstraat had 100 flessen room voor 10 ct. per fles voor de Paasdagen;

Uitgave Historische Vereniging Texel | 1991 | | pagina 19